Przywiązali psa do płotu

Czytaj dalej
Fot. schronisko dla zwierząt
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Przywiązali psa do płotu

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Pracownik schroniska dla zwierząt znalazł uwiązaną suczkę. Ktoś zostawił ją przy bramie azylu. To nie pierwszy taki przypadek.

Bydgoskie schronisko poszukuje byłego już właściciela suczki. Psiak ma około czterech lat i został znaleziony przy bramie przytuliska w środę wieczorem. - Nasz pracownik, który był na nocnej zmianie, zobaczył przywiązane do płotu zwierzę około godziny 20 - mówi jedna z pracownic azylu, który znajduje się na Osowej Górze. - Pies nie jest zaniedbany. Jest bardzo łagodny i widać, że wcześniej mieszkał w domu.

Schronisko na swoim profilu na Facebooku w czwartek opublikowało zdjęcia czworonoga.

- Jeżeli ktokolwiek go rozpoznaje, prosimy o kontakt - apelują w azylu. - Nie można porzucać zwierząt i należy ukarać tego, kto to zrobił.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy ktoś uwiązał psa w pobliżu schroniska. - W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie mieliśmy takich sytuacji, ale wcześniej się zdarzały - dodaje kobieta. - I to nie tak rzadko jak byśmy chcieli.

Jeżeli schronisko zdecyduje się wszcząć postępowanie wówczas sprawą zajmą się policjanci. - Gdy zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienie właścicielom zarzutów o znęcanie się, wówczas grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Za działanie za szczególnym okrucieństwem można trafić do więzienia na trzy lata.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.