Przyszła wiosna. Najwyższy czas zadbać o kondycję

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Przyszła wiosna. Najwyższy czas zadbać o kondycję

Dariusz Nawrocki

Gminny ośrodek kultury i sportu w Dąbrowie Biskupiej zaprasza mieszkańców do korzystania ze specjalnych zająć przygotowanych z myślą o nich.

- Wiosna coraz odważniej zagląda do naszych okien. Warto obudzić się już z zimowego letargu i zadbać o kondycję fizyczną, a ta niewątpliwie przyda nam się w nadchodzącym wiosenno-letnim sezonie - przekonuje Maciej Meller z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Biskupiej.

Od kilku miesięcy w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dąbrowie Biskupiej odbywają się organizowane przez ośrodek zajęcia zumby i aerobiku. - Pod okiem doświadczonych instruktorów można popracować nad sprawnością fizyczną i przy okazji zrzucić zbędne kilogramy nagromadzone zimą - zachęca Maciej Meller. Zajęcia te adresowane są zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Miejscowy „Orlik” po zimowej przerwie zostanie otwarty 1 kwietnia. GOKSiR zachęca do systematycznych odwiedzin. - Z powodzeniem można grać nie tylko w piłkę nożną, ale także w siatkówkę, koszykówkę czy nawet tenis ziemny. Piłki i inny sprzęt sportowy czekają na spragnionych sportowych wyzwań. Wystarczy tylko założyć dres, sportowe obuwie i pojawić się przy ulicy Szkolnej 2 - zachęca Maciej Meller. Dodaje, że Ludowy Zespół Sportowy „Dąb” chętnie przyjmie w swoje szeregi kolejnych młodych graczy. Warto spróbować.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że gmina w połowie marca ruszyła z kolejną edycją projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Umiem pływać”. Dzięki temu uczniowie klasy trzecich szkół podstawowych w Pieraniu, Ośniszczewku, Parchaniu i Dąbrowie Biskupiej mogą brać udział w bezpłatnych wyjazdach na basen. Dzieci uczą się pływać. Projekt koordynuje GOKSiR, a finansuje - ministerstwo, Urząd Marszałkowski i gmina Dąbrowa Biskupia.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.