Przystanek Radziejów. Witajcie w naszym mieście

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Przystanek Radziejów. Witajcie w naszym mieście

Jolanta Młodecka

Dworzec PKS wrócił na stare miejsce, ale do nowych, skromniejszych pomieszczeń w kompleksie handlowym. Mieszkańcy czekali na to dwa lata.

Potrzebne były ostatnie, dosłownie kosmetyczne poprawki (co widać na zdjęciu obok) i już w miniony piątek rano można było udostępnić pasażerom radziejowski dworzec PKS.

- Dwa lata temu po rozpatrzeniu wniosku Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego wydałem decyzję zatwierdzającą podział nieruchomości działki przy ulicy Brzeskiej - mówi burmistrz Sławomir Bykowski. - Stanowiła ona teren dworca autobusowego wraz z placem manewrowym.

Na miejscu po zburzonym dworcu, planowano wybudować kompleks handlowy z dworcem PKS. Ponadto na wniosek PKS burmistrz wydał decyzję o lokalizacji zadaszonych peronów autobusowych, miejsc postojowych dla autobusów, utwardzenia terenu.

Mijały miesiące, market, owszem, powstał, a dworzec urządzono... pod chmurką. Dosłownie. Przy jednym słupie z napisem PKS i kontenerze. Wreszcie, po wielu spotkaniach, rozmowach z przedstawicielami spółki przewozowej i urzędem marszałkowskim udało się sprawę doprowadzić do finału. Dworzec PKS w Radziejowie został otwarty.

Jest tu m.in. poczekalnia dla podróżnych oraz toalety, pokój dla mam do przewijania maluchów. Oczywiście rozkład jazdy i telebim prezentujący gminy powiatu radziejowskiego. Jest też pomieszczenie na działalność gastronomiczną. Podróżni będą mogli w najbliższym czasie skorzystać z baru serwującego ciepłe posiłki i napoje.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.