Przyroda pójdzie w parze ze sztuką

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(SZS)

Przyroda pójdzie w parze ze sztuką

(SZS)

Osada Leśna na toruńskiej Barbarce przygotowała wakacyjne zajęcia i warsztaty. Są bezpłatne. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zadzwonić.

Wakacje to nie jest dobry moment na to, aby chodzić do szkoły. Owszem, wszystko jednak zależy od tego, jaka to szkoła, bo w Szkole Leśnej na Barbarce można odetchnąć wakacjami dobrze się przy tym bawiąc.

- Mamy zajęcia dla grup zorganizowanych - mówi Monika Krauze, szefowa szkoły. - Są bezpłatne, ale trzeba się na nie wcześniej zapisać.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Są to warsztaty przyrodniczo-artystyczne, których temat można sobie szczegółowo ustalić. Ważne, aby z realizacją zmieścić się podczas trzech godzin lekcyjnych.

No dobrze, nie wszyscy są w grupach zorganizowanych. Co wtedy? Trzeba sobie zarezerwować jakiś wolny piątek. Do wyboru są trzy terminy: 29 lipca oraz 12 i 26 sierpnia.

- Przygotowaliśmy również ofertę dla dzieci w wieku od sześciu do trzynastu lat - dodaje Monika Krauze. - Są to zajęcia przyrodnicze połączone z warsztatami.

One również są bezpłatne. W piątek 29 lipca ich uczestnicy spacerując po lesie będą kompletowali zielnik, a później kolorowe portrety roślin odcisną na płótnie. W piątek 12 sierpnia Szkoła Leśna zorganizuje dla swoich młodych uczniów podchody. Po ich zakończeniu uczestnicy zabawy zajmą się portretowaniem zwierząt.

W podchodach będzie również można wziąć udział pod koniec wakacji. W piątek 26 sierpnia w otaczających osadę lasach swoich śladów mają szukać dwie konkurujące ze sobą drużyny. Na koniec wszystkich pogodzi glina. Uczestnicy zajęć siądą przy kole garncarskim, aby przy jego pomocy ulepić coś ciekawego. Aby zarezerwować sobie miejsce na tych zajęciach, również trzeba się zapisać, najlepiej dzwoniąc pod numer 56 657 60 85. Biuro Szkoły Leśnej na Barbarce jest czynne od poniedziałku do piątku między godz. 8 i 16.

Poza tym na Barbarce można oczywiście liczyć na stałe atrakcje. Jest tam park linowy, a w nim trasy o różnym stopniu trudności. Pierwsza ma siedem, druga - 14, a trzecia - 17 przeszkód.

Osada Leśna posiada też park rekreacyjny, a w nim m.in. pole do minigolfa, tor do gry w kręgle, trawiasty tor do gry w bule, stół do tenisa stołowego. Jest tu także miejsce, w którym można ustawić grila, znajduje się ono na Polanie Górnej. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny.

Planując wycieczkę na Barbarkę warto pamiętać o tym, że można tam dojechać autobusami komunikacji miejskiej. Od kilku miesięcy działa tu także stacja Roweru Miejskiego.

Aby nie zatruwać sobie i innym wypoczynku oraz chwil spędzonych wśród natury, lepiej nie jeździć tam samochodem, ponieważ w lesie bardzo często nie ma wolnych miejsc parkingowych.

Autor: (SZS)

(SZS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.