Przynieś dary dla maluchów z azylu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Przynieś dary dla maluchów z azylu

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Bydgoski ratusz wspiera schronisko i postanowił zorganizować zbiórkę dla jego podopiecznych. Rzeczy można przynosić do 22 kwietnia.

Bydgoski urząd miasta postanowił pomóc czworonogom mieszkającym w schronisku dla zwierząt. Właśnie rozpoczęła się wielka zbiórka darów. - Nie jest to pierwsza tego typu akcja - mówi Agnieszka Przybył z biura obsługi mediów i komunikacji społecznej ratusza. - Jednak poprzednie edycje odbywały się wśród pracowników urzędu miasta. Tegoroczna została rozszerzona o możliwość przynoszenia darów również przez mieszkańców, którzy sami zgłaszali wcześniej chęć przyłączenia się.

Lista zbieranych rzeczy została wcześniej uzgodniona z dyrekcją azylu. Wśród prezentów mogą znaleźć się koce, ręczniki, sucha i mokra karma, miski, butelki ze smoczkiem dla małych zwierząt, podkłady higieniczne, patyczki do uszu, środki do pielęgnacji, smakołyki, piłki oraz gryzaki.

- Potrzebujemy też pluszowych zabawek - mówią pracownicy schroniska. - Dzięki nim maluchy mają świadomość, że ktoś przez cały czas z nimi jest. Sprawia to, że lepiej się rozwijają. Są spokojniejsze. Nawet przeprowadzono badania, które to potwierdzają.

Zbiórka potrwa do 22 kwietnia, a dary można zostawić u pracowników ochrony w punkcie informacyjnym przy ul. Grudziądzkiej 9-15 w poniedziałek, środę i czwartek od godz. 8 do 16, we wtorek od 8 do 18, a w piątek do 14.

Organizatorzy akcji chcą zebrać głównie rzeczy dla najmłodszych zwierząt. - Potrzebujemy zwłaszcza specjalistycznej karmy dopasowanej do potrzeb kociąt i szczeniąt - tłumaczy Izabella Szolginia, dyrektor schroniska.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.