Przyjaźń kluczem do sukcesu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Natalia Pawlak dzial.sportowy@pomorska.pl

Przyjaźń kluczem do sukcesu

Natalia Pawlak dzial.sportowy@pomorska.pl

Młodzi piłkarze Chemika już jesienią będą mieli okazję spotkać Roberta Lewandowskiego. To nagroda za wygraną w turnieju „Deichmann Minimistrzostwa”.

Podopieczni trenera Michała Stankiewicza i Tadeusza Kobusińskiego na zawodach nie mieli sobie równych. W kategorii wiekowej U9 wygrali wszystkie mecze, zdobywając 33 bramki, a tracąc tylko 4.

Taki wynik to nie tylko zasługa talentu i pracy. Również bardzo dobrej atmosfery w drużynie.

- Siłą tego zespołu jest to, że wszyscy są przyjaciółmi. Dobrze się znają, przebywają ze sobą także poza boiskiem. Wszelkie konflikty, jeżeli się pojawiają, staramy się rozwiązywać szybko, żeby atmosfera była jak najlepsza - tłumaczy trener Stankiewicz. Takiego samego zdania jest także Igor Stankiewicz, który został wybrany królem strzelców turnieju. - Wygraliśmy, bo jesteśmy prawdziwą drużyną. Nikt nie grał tam dla siebie, ale dla wszystkich - tłumaczy młody napastnik. - Ważne było to, żeby cała drużyna wypadła dobrze.

Osiągniecie tego wyniku nie byłoby możliwe, gdyby nie talent i wsparcie, jakie otrzymuje drużyna. - Nasz potencjał został zauważony, dlatego otrzymujemy pomoc finansową, dzięki której możliwe są nasze występy w turniejach, a także wyjazdy na obozy - mówi trener Kobusiński. - Nieocenione jest także wsparcie rodziców, którzy bardzo angażują się w sportowe życie dzieci i zawsze je dopingują.

Młodzi zawodnicy sprawiają wrażenie bardzo dojrzałych, jak na swój wiek. Nie sprawiają także problemów wychowawczych. Jak przyznają trenerzy, z chłopcami współpracuje się dobrze. Mają określone reguły, których przestrzegają. Posiadają też wszelkie predyspozycje do tego, żeby w przyszłości zająć się piłką nożną na poważnie.

- Marzę, by kiedyś grali w piłkę profesjonalnie, ale tylko od nich zależy, jak poradzą sobie z pokusami codziennego życia - opowiada trener Kobusiński. - Możemy obiecać, że z trenerem Michałem zrobimy wszystko, żeby im w tym pomóc - dodaje.

Mali Chemicy korzystają teraz z wakacji. W połowie sierpnia wrócą do treningów. Drużyna uda się na obóz sportowy. Od września treningi odbywać się będą już regularnie, trzy razy w tygodniu.

Za zwycięstwo w turnieju na drużynę czeka atrakcyjna nagroda. Trenerzy wraz z podopiecznymi jesienią pojadą do Monachium na mecz Ligi Mistrzów z udziałem Bayernu. Mali zwycięzcy będą mogli spotkać się także ze swoim idolem - kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim.

Autor: Natalia Pawlak

Natalia Pawlak dzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.