Przyjadą do Kruszwicy

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Przyjadą do Kruszwicy

Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Przed sześcioma laty na Gople odbyły się mistrzostwa Europy juniorów. W 2017 roku w tej randze regat będą rywalizowali młodzieżowcy.

To będzie najważniejsza impreza sportowa w historii kruszwickiego sportu.

Mowa o przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostwach Europy, zaplanowanych w kalendarzu FISA (Międzynarodowa Federacja Wioślarska) od 2 do 3 września.

W regatach, które zostaną rozegrane po raz pierwszy w historii federacji, spodziewany jest udział około 700 zawodniczek i zawodników do 23 lat z 30 krajów.

Co zdecydowało o przyznaniu Kruszwicy organizacji tej prestiżowej imprezy. Zapewne nie tylko pięknie położony tor na Gople?

- Mamy przede wszystkim spore doświadczenie w organizacji regat rangi krajowej oraz mistrzostw kontynentu juniorów, które odbyły się w 2011 roku. W przyszłym sezonie czeka nas organizacja młodzieżowych mistrzostw Europy. Przed nami, działaczami sportowymi i samorządowymi, jeszcze większe wezwanie sportowe i organizacyjne - powiedział Stefan Janeczek, prezes zarządu Klubu Wioślarskiego Gopło.

W zeszłym tygodniu powołano komitet organizacyjny ME. Funkcję przewodniczącego powierzono Dariuszowi Witczakowi, burmistrzowi Kruszwicy.

W skład 21-osobowego komitetu powołano m.in. Roberta Zaborskiego, sekretarza generalnego Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Franciszka Kamińskiego, członkak zarządu do spraw organizacji imprez PZTW, podinspektora Jarosława Lisieckiego, zastępcę komendanta komisariatu policji. Macieja Banachowskiego, prezesa Nadgoplańskiego WOPR, Lesława Tarnowskiego, komendanta Państwowej Straży Rybackiej.

Natomiast w 2016 roku w Kruszwicy odbędą się aż cztery imprezy wioślarskiej. W dniach 11-12 czerwca zostaną rozegrane mistrzostwa Polski Akademickich Zespołów Sportowych.

Dwa tygodnie później na Gople walczyć będą juniorzy w centralnych kwalifikacyjnych regatach.

W dniach 23-24 lipca o medale w krajowych czempionatach rywalizować będą młodzieżowcy i młodzicy.

W pierwszy weekend sierpnia (5-7) Kruszwica po raz kolejny będzie gościła uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zmagania najlepszych juniorów młodszych w kraju).

Autor: Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.