Przychodzą na świat raz na dwieście milionów

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Karolina Strzałka

Przychodzą na świat raz na dwieście milionów

Karolina Strzałka

- Nasz rytm jest podporządkowany karmieniu - mówi pani Alicja.

15 września w szpitalu na Bielanach na świat przyszły jednojajowe trojaczki. Z tej okazji prezydent miasta przekazał wczoraj rodzicom wygodny wózek i wręczył list gratulacyjny. - Serdecznie państwu gratuluję i trzymam kciuki za wytrwałość i cierpliwość w wychowaniu tak dużej rodziny - powiedział Michał Zalewski.

Pani Alicja, mama chłopców, jest nauczycielką gry na gitarze i pracuje w szkole Górsku. Pan Marcin jest asystentem rodziny i pracuje w toruńskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Państwo Jasińscy są już rodzicami dwóch córek: Faustyny (6 lat) i Antoniny (3 lata), dlatego nie ukrywają, że potrójna ciąża była dla nich sporym zaskoczeniem. Pomimo że trojaczki są jednojajowe, rodzice nie mają problemów z ich rozróżnieniem. - Najstarszy syn Stefan ma narośl na uchu, a Jonatan znamię na pleckach, poza tym często rozpoznajemy je po wadze - wyjaśnia mama najmłodszych trojaczków w Toruniu.

Ze względu na dotychczasowe warunki mieszkalne rodzina planuje wkrótce przeprowadzkę z dwupokojowego mieszkania na Bydgoskim Przedmieściu.

- Nasze obecne mieszkanie jest stanowczo za małe dla naszej siódemki. Z pomocą przyjaciół i rodziny remontujemy i urządzamy dom na działkach św. Józefa, do którego wkrótce się przeniesiemy - tłumaczy Marcin Jasiński, tata Stefana, Benjamina i Jonatana.

Najmłodsze trojaczki w mieście czują się już dobrze i błyskawicznie przybierają na wadze.

- Chłopcy są wcześniakami, dlatego chcemy zapewnić im jak najlepszą opiekę. Pomagają nam rodzina i przyjaciele, bez których byłoby nam naprawdę trudno - dodaje pani Alicja Jasińska.

Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratulujemy!

Karolina Strzałka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.