Przychodnia zostanie przy ulicy Stodólnej we Włocławku

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Małgorzata Goździalska

Przychodnia zostanie przy ulicy Stodólnej we Włocławku

Małgorzata Goździalska

Starania Gminy Żydowskiej o przejęcie budynku przy ul. Stodólnej, należącego do Zespołu Przychodni Specjalistycznych, nie powiodły się.

Przy ul. Stodólnejj w budynku dawnego szpitala znajduje się przychodnia dermatologiczna. I o ten budynek w ostatnich latach zabiegała Gmina Żydowska we Wrocławiu.

- Postępowanie wciąż się toczy przed Komisją Majątkową - mówi starosta włocławski Kazimierz Kaca.

Na jakim jest etapie? Gmina Żydowska udowodniła, że budynek ten 1 września 1939 roku stanowił jej majątek. Ale Zespół Przychodni Specjalistycznych argumentował, że poniósł znaczne nakłady, czego skutkiem jest podniesienie standardu technicznego obiektu.

W tej sytuacji Komisja Majątkowa uznała, że zwrot nie wchodzi w grę. Ale domaga się zabezpieczenia roszczenia inną nieruchomością. Jak się dowiedzieliśmy, powiat uczestniczący w tym postępowaniu jako reprezentant Skarbu Państwa przedstawił Gminie Żydowskiej propozycje przekazania nieruchomości zamiennej.

Na razie jednak do Starostwa Powiatowego we Włocławku nie przyszła odpowiedź, co Gmina Żydowska sądzi o przedstawionych propozycjach nieruchomości zamiennej - czy je przyjmie, czy też odrzuci.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.