Przy ulicy Tumskiej we Włocławku powstanie osiedle

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Przy ulicy Tumskiej we Włocławku powstanie osiedle

Małgorzata Goździalska

Ratusz planuje budowę mieszkań z tzw. dojściem do własności.

Na najbliższej sesji włocławscy radni mają podjąć decyzję o powołaniu spółki Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Czy spółka to sposób na ruszenie z budową mieszkań w naszym mieście? Na to wygląda. Władze miasta planują bowiem budowę mieszkań na wynajem, ale z dojściem do własności.

- Budowa takich mieszkań wykracza poza obowiązki samorządu - podkreśla Krzysztof Kukucki, przewodniczący Rady Miasta we Włocławku.

Po pierwsze - mieszkania z dojściem do własności

Budowa mieszkań na wynajem, ale z dojściem do własności, to propozycja dla tych mieszkańców, których stać będzie nie tylko na czynsz, ale i spłatę kredytu mieszkaniowego. Gdzie takie mieszkania będą budowane? Wszystko wskazuje na to, że przy ul. Tumskiej. Docelowo w tym rejonie miasta ma być oddanych do użytku od 100 do 200 mieszkań.

- Chcemy zagospodarować tę ulicę począwszy od Muzeum Diecezjalnego skończywszy na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja i prowadzić inwestycje dalej w kierunku ul. Cyganka - wyjaśnia Krzysztof Kukucki. I dodaje: - To będzie milowy krok w kierunku rewitalizacji tej części miasta.

Po wtóre - mieszkania tylko na wynajem

Kolejny pomysł władz miasta to budowa mieszkań na wynajem, a więc typowo komunalnych. Nowe mieszkania mają zasiedlać ci włocławianie, którzy wcześniej dostali od miasta mieszkania komunalne, ale o niskim standardzie. I co ważne - regularnie płacą czynsz. Plan jest taki, żeby mieszkania komunalne były budowane na osiedlu przy ul. Celulozowej.

Po trzecie - przybędzie mieszkań socjalnych

Z kolei stare mieszkania komunalne, po zwolnieniu ich przez dotychczasowych lokatorów i wyremontowaniu przez urząd miasta, mają stać się mieszkaniami socjalnymi. A to oznacza, że nie będzie tworzyć się takich osiedli jak Zakręt.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.