Małgorzata Goździalska

Przy ulicy Stodólnej we Włocławku mogą być mieszkania

Mieszkania na wynajem powstaną też przy ul. Tumskiej. Wyburzane są tutaj kolejne budynki. Fot. Wojciech Alabrudziński Mieszkania na wynajem powstaną też przy ul. Tumskiej. Wyburzane są tutaj kolejne budynki.
Małgorzata Goździalska

Ten program pilotażowy miałby rozpocząć planowane inwestycje.

Kolejny krok w kierunku rozpoczęcia budowy mieszkań we Włocławku zrobiony! Podpisana bowiem została warunkowa umowa inwestycyjna pomiędzy Urzędem Miasta we Włocławku, spółką Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe i Funduszem Municypalnym FIZ AN, zarządzanym przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK.

Jedna z lokalizacji: ulica Celulozowa

Umowa dotyczy projektu inwestycyjnego polegającego na wybudowaniu i uzyskaniu decyzji na użytkowanie budynków mieszkalnych wraz z towarzyszącą infrastrukturą na osiedlu przy ulicy Celulozowej. Przypomnijmy, że przy ul. Celulozowej mają być budowane mieszkania na wynajem. Etapami może ich tam powstać około 400.

Kolejna lokalizacja: ulica Tumska

Ale władze miasta przymierzają się także do budowy mieszkań na wynajem, ale z tzw. dojściem do własności. Te mieszkania mają być budowane w kwartale przy ul. Tumskiej i 3 Maja. - Chcemy zagospodarować tę ulicę począwszy od Muzeum Diecezjalnego skończywszy na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja i dalej w kierunku ul. Cyganka - mówił nam prezydent Marek Wojtkowski.

Rozważana jest trzecia lokalizacja: ul. Stodólna

Ale na razie trwają przymiarki do wykupu kolejnych działek w tym kwartale. A sprawy związane z wykupem mogą trochę potrwać. W związku z tym władze miasta rozważają budowę mieszkań, w ramach pilotażowego programu, przy ul. Stodólnej, w bliskim sąsiedztwie włocławskiej filii Centrum Onkologii. - To byłyby mieszkania na wynajem, ale z dojściem do własności - mówi Jacek Wojciechowski, zastępca prezydenta Włocławka.

Budowa mieszkań na wynajem, ale z dojściem do własności to propozycja dla tych mieszkańców Włocławka, których stać będzie nie tylko na czynsz, ale i spłatę kredytu mieszkaniowego.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.