Dariusz Nawrocki

Przy szpitalu w Inowrocławiu będzie izba wytrzeźwień

Rocznie inowrocławski szpital przyjmuje około trzech tysięcy nietrzeźwych pacjentów. Fot. Dariusz Nawrocki Rocznie inowrocławski szpital przyjmuje około trzech tysięcy nietrzeźwych pacjentów.
Dariusz Nawrocki

Czekają na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Odkąd Rada Miejska Inowrocławia podjęła decyzję o zamknięciu izby wytrzeźwień, pijani pacjenci trafiają do szpitala. Rocznie lecznica przyjmuje około 3 tysięcy nietrzeźwych. Narzekają nie tylko pozostali pacjenci, ale również lekarze i pielęgniarki.

Pojawiła się nadzieja. Pierwsza deklaracja starosty, co do zamiaru budowy Izby Wytrzeźwień padła już na jednym z ubiegłorocznych posiedzeń powiatowej Komisji Bezpieczeństwa. - Był to efekt rozmów z włodarzami wszystkich gmin z terenu powiatu, którzy podkreślali wagę problemu i kłopoty, jakie zgłaszali im mieszkańcy, którzy byli zmuszeni korzystać z opieki szpitalnej - podkreśla Marlena Gronowska, rzecznik prasowy starosty.

Izba ma powstać na terenie przy szpitalu. Starostwo wystąpiło o naniesienie stosownych poprawek w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Rada Miejska Inowrocławia, jak już informowaliśmy, przyjęła stosowną uchwałę. Ruszyły procedury.

- Bardzo się cieszę, że nasz wniosek, który został złożony do Urzędu Miasta, tak szybko stanął na forum Rady Miejskiej. Mam nadzieję , że stosowne zmiany w miejscowym planie zostaną podjęte równie szybko i będziemy mogli kontynuować prace nad tym projektem, na który mieszkańcy powiatu czekają z dużą niecierpliwością - komentuje starosta Tadeusz Majewski.

Myślę, że uda się dzięki temu raz na zawsze rozwiązać problem nietrzeźwych osób w naszym szpitalu

Taki sposób rozwiązania sprawy nie zadawala radnego Jacka Olecha, przewodniczącego komisji bezpieczeństwa w radzie powiatu. - Sytuacja w szpitalnym oddziale ratunkowym jest bardzo poważna. Cały personel tego oddziału ma już tego dość - tłumaczy. Podkreśla, że procedury mogą potrwać nawet rok. - A co w tym czasie? - pyta w swojej interpelacji starostę. Otrzymał odpowiedź: „W okresie oczekiwania na zmianę planu nie istnieją inne możliwości postępowania z osobami w stanie upojenia alkoholowego”.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.