Przy Jasnej pierwszy w mieście żłobek

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Iwona Góralczyk

Przy Jasnej pierwszy w mieście żłobek

Iwona Góralczyk

W Żninie powstanie żłobek. Prawdopodobnie zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku, po letnich wakacjach.

Ma się znajdować w budynku przy ul. Jasnej, gdzie obecnie funkcjonuje Przedszkole Miejskie nr 2. Docelowo placówka miałaby zmienić nazwę na Zespół Przedszkolno - Żłobkowy.

- Zainteresowanie jest dość duże - mówi burmistrz Luchowski.

- Wielokrotnie słyszałem to od matek, które przychodziły na wtorkowy dyżur do urzędu, że chciałyby iść do pracy, a nie mają z kim zostawić malucha. Nie wykluczam, że takich miejsc powstanie w naszej gminie więcej, tym bardziej, że daje nam tę możliwość program ministerialny.

Jak usłyszeliśmy, na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowano informację o rozstrzygnięciu konkursu ofert w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 pn. „Maluch“.

- Wniosek przygotowany przez gminę Żnin znalazł się wśród najwyżej ocenionych, co doprowadziło do przyznania nam dotacji w wysokości ponad 420 tysięcy złotych. Pozyskana dotacja umożliwi powstanie żłobka na terenie gminy - poinformował Dawid Kolasa, rzecznik ratusza.

Nowopowstający żłobek zapewni całodzienną opiekę dla 22 dzieci z terenu gminy. - Wartość inwestycji wyniesie 990 tys. zł, wnioskowaliśmy o 680 tys. zł, dostaliśmy 420 tys. zł.

„Pomorska“ zapytała burmistrza, jak w takiej sytuacji gmina zamierza rozwiązać problem z brakiem miejsc w przedszkolach?

- Jedyną możliwość rozwoju daje obiekt, w którym znajduje się Publiczne Gimnazjum nr 1 przy ul. 1 Stycznia. Na przykład można by tam utworzyć zespół szkół z oddziałem przedszkolnym - odpowiedział Robert Luchowski.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.