Przy Jasnej pierwszy w mieście żłobek

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Iwona Góralczyk

Przy Jasnej pierwszy w mieście żłobek

Iwona Góralczyk

W Żninie powstanie żłobek. Prawdopodobnie zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku, po letnich wakacjach.

Ma się znajdować w budynku przy ul. Jasnej, gdzie obecnie funkcjonuje Przedszkole Miejskie nr 2. Docelowo placówka miałaby zmienić nazwę na Zespół Przedszkolno - Żłobkowy.

- Zainteresowanie jest dość duże - mówi burmistrz Luchowski.

- Wielokrotnie słyszałem to od matek, które przychodziły na wtorkowy dyżur do urzędu, że chciałyby iść do pracy, a nie mają z kim zostawić malucha. Nie wykluczam, że takich miejsc powstanie w naszej gminie więcej, tym bardziej, że daje nam tę możliwość program ministerialny.

Jak usłyszeliśmy, na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowano informację o rozstrzygnięciu konkursu ofert w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 pn. „Maluch“.

- Wniosek przygotowany przez gminę Żnin znalazł się wśród najwyżej ocenionych, co doprowadziło do przyznania nam dotacji w wysokości ponad 420 tysięcy złotych. Pozyskana dotacja umożliwi powstanie żłobka na terenie gminy - poinformował Dawid Kolasa, rzecznik ratusza.

Nowopowstający żłobek zapewni całodzienną opiekę dla 22 dzieci z terenu gminy. - Wartość inwestycji wyniesie 990 tys. zł, wnioskowaliśmy o 680 tys. zł, dostaliśmy 420 tys. zł.

„Pomorska“ zapytała burmistrza, jak w takiej sytuacji gmina zamierza rozwiązać problem z brakiem miejsc w przedszkolach?

- Jedyną możliwość rozwoju daje obiekt, w którym znajduje się Publiczne Gimnazjum nr 1 przy ul. 1 Stycznia. Na przykład można by tam utworzyć zespół szkół z oddziałem przedszkolnym - odpowiedział Robert Luchowski.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.