Przez dwa dni mieszkańcy świetnie się bawili na Cekcyniadzie. To święto całej gminy

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Przez dwa dni mieszkańcy świetnie się bawili na Cekcyniadzie. To święto całej gminy

Janina Waszczuk

Nie zabrakło atrakcji na Dniach Gminy Cekcyn. Była wspaniała atmosfera, a loteria fantowa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Impreza rozpoczęła się turniejem minigolfa o puchar Polski. Po południu uczestnicy Cekcyniady przenieśli się na plażę, gdzie były atrakcje dla małych i dużych.

- Wielkim powodzeniem cieszyły się warsztaty dla najmłodszych. Dzieciaki są twórcze, nie trzeba ich specjalnie zachęcać, same się garną na warsztaty. Włączyły się do robienia ozdób z siana, robiły cudeńka z wikliny oraz filcu - mówi Sylwia Adrych z GOK. - Naszej loterii to już nie trzeba specjalnie reklamować. A do stoiska ustawiła się kolejka, bo dochód przeznaczony jest na szczytny cel - fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.

Jak zwykle na festynie nie zabrakło Tadeusza Daleckiego, który organizował przejażdżki zabytkowym ciągnikiem, a panie z KGW miały stoiska promocyjne, oczywiście ze swojskimi smakami. Wieczorem oddano scenę w amfiteatrze dzieciom i były występy „Mam talent“ oraz pokaz kalisteniki. Pierwszy dzień zakończył koncert muzyki jazzowej „New Bone“.

Drugiego dnia też nie zabrakło atrakcji. Było trochę sportu, ciąg dalszy loterii fantowej oraz turniej sołectw gminy Cekcyn. Poza tym swojskie smaki i urzędowe. - Każdy z urzędu zrobił potrawę, swoją popisową - mówi Justyna Wilkiewicz. - Były i na słodko, i na słono. Sprzedało się wszystko, a dochód przeznaczyliśmy na stypendium dla młodzieży im. Janiny Ragin-Szczęsnej.

Na koniec Dni Gminy wszystkich w świetny humor wprawił „Kabaret Zachodni“.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.