Przez brak inwestycji nie czują się częścią powiatu mogileńskiego

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Agnieszka Nawrocka

Przez brak inwestycji nie czują się częścią powiatu mogileńskiego

Agnieszka Nawrocka

Wiele gorzkich słów musiał wysłuchać tuż przed świętami starosta mogileński Tomasz Barczak od przedstawicieli gminy Dąbrowa.

Radni powiatu przyjęli przyszłoroczny budżet. Obecni podczas obrad przewodniczący rady gminy oraz wójt Dąbrowy postanowili zabrać głos w sprawie zaplanowanych na 2016 rok inwestycji.

- Czy gmina Dąbrowa leży w powiecie mogileńskim? - pytał Władysław Domagalski. - Nie ma nic zaplanowane w gminie Dąbrowa

Starosta Barczak odpowiedział, że przecież w gminie Dąbrowa dużo zostało zrobione. - To odpowiedź mało satysfakcjonująca - ripostował wójt Barczykowski. - Nie wiem czy w ocenie moich mieszkańców widać, że jest wszystko porobione. Rozumiem, że oczekiwania są duże, a środków mniej. No, ale jak będziemy w ten sposób działać, że przez kilka lat nic, żadnych inwestycji, ani mniejszych, ani większych to co będzie dalej? Mieszkańcy pytają czy powiat coś będzie robił. I co mam powiedzieć, że znowu nic?

Wójt przypomina, że przez lata słane są wnioski o budowę chodników, jest projekt na ulicę Pałucką, trzy lata temu zapowiadano remont chodnika na ulicy Kasztanowej.

- Pytam radnych, jak ta polityka ma wyglądać? Dla wszystkich radnych koalicji, opozycji, niezależnych mam propozycję. Może robić, tak jak w gminach. W każdej miejscowości coś się robi. Co roku chociaż coś.

Marcin Barczykowski dodaje, że z jednej strony starosta twierdzi, że nie ma już nic do zrobienia, a z drugiej wpływają do gminy wnioski o pomoc, np. w zakupie karetki.

Takie podejście irytuje starostę, który odpowiada: - Pamięć ludzka jest krótka.

I przypomina, że kilka lat temu zrobiono ulicę Szkolną w Dąbrowie, wspólnie budowano chodniki. - Pytam wójta, czy zaplanował wspólną inwestycję z powiatem. Każdą inwestycję 50 na 50 będziemy realizować. Czy uwzględnił środki? Proszę też zobaczyć ilość kilometrów dróg powiatowych w poszczególnych gminach. Łatwo jest mówić o czyimś budżecie. Biorąc pod uwagę tak mało własnych środków i tak robimy dużo.

Agnieszka Nawrocka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.