Przewozy Regionalne zmieniły rozkład jazdy

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Mehring
Małgorzata Goździalska

Przewozy Regionalne zmieniły rozkład jazdy

Małgorzata Goździalska

Z Włocławka w zmienionym czasie odjeżdżają dwa pociągi.

Wczoraj Przewozy Regionalne zmieniły rozkłady jazdy pociągów. Dotyczą one jednak tylko dwóch pociągów, które dojeżdżają do Włocławka lub przejeżdżają przez nasze miasto. I tak pociąg, który odjeżdżał do Włocławka ze stacji Toruń Wschodni o godzinie 14.33 od wczoraj rozpoczyna bieg na stacji Toruń Główny. I odjeżdża wcześniej - o godz. 13.58. Ta zmiana powoduje, że na stację Włocławek Główny pociąg ten przyjeżdża o godz. 14.44, a nie jak wcześniej o godzinie 15.40. Druga zmiana dotyczy godzin odjazdu pociągu relacji Toruń Główny - Łodź Kaliska, który do niedzieli wyjeżdżał z Torunia o godz. 14.10 i był we Włocławku o godz. 15.54, a w Łodzi o godz. 17.34. Od wczoraj ten pociąg odjeżdża z Torunia o godz. 15.03, przyjeżdża do Włocławka o godz. 15.54, a do Łodzi o godz. 18.24.

Po wprowadzeniu zmian w rozkładzie jazdy mieszkańcy regionu mają też możliwość podróżowania nowoczesnymi pociągami Elf , m.in. na trasie z Torunia do Włocławka. I kolejna zmiana - zwiększenie prędkości maksymalnej niektórych pociągów, np. relacji Toruń - Włocławek, co pozwala na skrócenie czasu podróży.

Przy okazji kolejnej zmiany rozkładu jazdy Przewozy Regionalne planują uruchomić bezpośrednie połączenie pomiędzy Bydgoszczą a Włocławkiem. Kiedy to nastąpi? Jak poinformowała nas Dominika Dragun z Przewozów Regionalnych, to połączenie ma wystartować w grudniu.

Włocławianie pytali nas ostatnio o ofertę Przewozów Regionalnych „Kolej dla seniora”. Czy można z niej korzystać na linii Włocławek-Toruń? Jak powiedziała nam Dominika Dragun, seniorzy mogą zakupić taniej bilety jednorazowe na przejazdy w jedną stronę w obrębie całego województwa. W ramach promocji na seniorów czeka 70-procentowa zniżka.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.