Przewodnicy zwiedzali Grudziądz

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DX)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Przewodnicy zwiedzali Grudziądz

(DX)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Około 100 przewodników turystycznych z całego regionu w Grudziądzu obchodziło swoje święto. Była uroczystość, było też zwiedzanie.

Grudziądz był gospodarzem wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Osoby z największym dorobkiem odebrały odznaki honorowe „Zasłużony przewodnik PTTK”. W gronie tym znalazł się Czesław Kurzyna ze Świecia.

Przewodnicy, którzy wykazują się zasługami dla promocji walorów turystycznych Kujaw i Pomorza otrzymali odznaki ,,Zasłużony przewodnik PTTK”. Wśród wyróżnionych nimi są: Elżbieta Pawelec z PTTK w Chełmnie, Henryk Janowski, Patrycja Piłat, Wiesław Podsiadły (wszyscy z oddziału PTTK w Grudziądzu) oraz Ewa Joachimiak z PTTK w Świeciu.

Odznaki te przyznał przewodnikom Zarząd Główny PTTK w Warszawie.

Grudziądzcy przewodnicy zorganizowali dla gości spacer po mieście. Przewodnicy obejrzeli m.in. pomnik Ułana i panny, ratusz, bazylikę, przeszli ulicą Spichrzową do muzeum, gdzie zobaczyli wystawy poświęcone historii naszego miasta. Punktem kulminacyjnym wycieczki było wejście na Klimka.

- Myślę, że przewodnicy z naszego regionu dość dobrze znają Grudziądz. Przyjeżdżają do nas ze swoimi turystami - mówi Piotr Łukiewski, sekretarz grudziądzkiego koła przewodników PTTK.

Podobną trasę jak przewodnicy turystyczni, pokonali grudziądzanie, którzy wzięli udział w niedzielnej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”. Na spacery pod hasłem „Spichrzową przez wieki” wybrało się około 100 osób. Spacery te grudziądzcy przewodnicy zorganizowali we współpracy z muzeum oraz urzędem marszałkowskim.

(DX)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.