Dariusz Knopikdariusz. knopik@pomorska.pl

Przerwa w ciężkiej pracy Olimpii Grudziądz

Mecz sparingowy Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz. Fot. Dariusz Bloch Mecz sparingowy Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz.

Przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali w sparingu II-ligowego Gryfa Wejherowo 1:0.

Gra kontrolna z Gryfem była dla biało-zielonych przerwą w ciężkiej pracy, którą wykonują podczas zgrupowania. Wypracowują przede wszystkim wszystkie cechy przygotowania fizycznego i wytrzymałościowego. Niektórzy z piłkarzy mają nawet po trzy treningi dziennie.

- Zdecydowaliśmy, że każdy z zawodników będzie grał po 45 minut - mówił trener Jacek Paszulewicz. - Każdemu przyda się trochę grania w tym ciężkim i żmudnym czasie. Najważniejsze, że zawodnicy mieli okazję, by trochę pograć w piłkę w warunkach meczowych. To jest najważniejszy plus tego sparingu. Wynik był sprawą drugorzędną, ale oczywiście cieszymy się z wygranej - dodał szkoleniowiec.

Grudziądzanie w Cetniewie będą przebywali do soboty. Na zakończenie obozu zmierzą się z Concordią Elbląg.

Wczoraj pauzowały Chojniczanka i Zawisza Bydgoszcz, które kolejne gry kontrolne zaplanowały także na sobotę. Tego dnia Zawiszanie spotkają się z Wisłą Płock, a chojniczanie z Bytovią.

OLIMPIA - GRYF 1:0 (0:0)

Bramka: Trzepacz (57).
OLIMPIA (I połowa): Fabiniak - Ciechanowski, testowany, Vidović, Woźniak - Darmochwał, Bollin, Piter-Bućko, Skórecki, Chromiński - Cieśliński.
OLIMPIA (II połowa): Królczyk - Bielawski, Lewandowski, testowany (60 Malec), Szarpak - Kaczmarek, Kłus, Kasperkiewicz, Banasiak, Chromiński (60. Babul) - Trzepacz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.