Przenieśli się w zaczarowany świat baśni

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Przenieśli się w zaczarowany świat baśni

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

O tym, że warto pokazywać spektakle na żywo, przekonano się po raz kolejny w ośrodku kultury. Na premierze „Pinokia“ sala była wypełniona.

Teatr Dorosłego istnieje dziewięć lat. W tym czasie współpracował z 49 aktorami. Najmłodszy aktor miał 6 lat, ale grali seniorzy, młodzież, dorośli i nawet pies. Bo Teatr Dorosłego ma integrować pokolenia. - Teatr nie może istnieć bez widza - mówiła Barbara Piasecka, dyrektorka GOK w Gostycynie. - Dlatego jestem taka szczęśliwa, że jest was dziś tylu.

W tym roku pokazano „Pinokia” według scenariusza Jana Zbigniewa Wroniszewskiego, a reżyserką spektaklu była Agnieszka Hoffmann, instruktorka z GOK. Scenografię wykonała Marzena Zawichrowska, a muzykę przygotowali - Wojciech Rynduch i Agnieszka Zawidzka-Ryn- duch. Opiekę artystyczną sprawowała Barbara Piasecka. Podczas spektaklu pomagała Dominika Lewandowska, która przygotowała również niektóre elementy scenografii. Nagłośnieniem zajął się Łukasz Majrowski, a efektami specjalnymi i promocją Katarzyna Glazik.

A kogo widzieliśmy na scenie? W sztuce wystąpili - Zofia Karpińska, Irena Zagrajek, Janina Kołodziejska, Klaudia Kwasigroch, Ewelina Olejniczak, Zuzanna Olejniczak, Wiktoria Kwiatkowska, Daria Hoffmann, Oliwia Babińska, Wanessa Rybacka, Kinga Szamocka, Martyna Szyłko, Weronika Świetlik, Łukasz Zep, Mikołaj Tomczyk oraz soliści ze Studia Piosenki GOK z Gostycyna.

- Premierowy występ jest szczególny. Te emocje, to napięcie przed pierwszym spektaklem i ciekawość, jaka będzie reakcja widzów? Czy widowisko spodoba się? - mówiła Piasecka po spektaklu.

- Było słychać, że mali widzowie świetnie się bawili, te salwy śmiechu i głosy z sali to prawidłowa reakcja. Przed nami kolejne występy w piątek o godz. 18 i czekamy na ewentualne zaproszenia.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.