Przekazanie władzy w policji jednak bez trzęsienia ziemi

Czytaj dalej
Fot. KPP Sępólno
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Przekazanie władzy w policji jednak bez trzęsienia ziemi

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Wczoraj w Centrum Kultury i Sztuki sępolanie poznali nowego komendanta. Inspektor Krzysztof Różański tego dnia przeszedł na emeryturę.

Złożył meldunek o zakończeniu służby. Uroczystość miała wyjątkową oprawę, przebiegała w towarzystwie licznych gości. Komendanta Krzysztofa Różańskiego żegnał komendant wojewódzki policji inspektor Paweł Spychała, ale i nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu, duchowieństwa, prokuratury i straży pożarnej.

Różańskiego żegnali przede wszystkim policjanci i pracownicy cywilni. Padło wiele ciepłych słów pod adresem komendanta, który, odchodząc na emeryturę, ma 27-letni staż służby. Do Sępólna przyjechał z Bydgoszczy. Od 2005 r. był zastępcą komendanta powiatowego policji w Sępólnie, a od 2010 r. - komendantem. Wczoraj dostał wiele prezentów - m.in. obraz z rysunkiem komendy. To, że w Sępólnie jest taka nowoczesna, to właśnie jego zasługa. Co jeszcze: statuetka i tort z gwiazdą policyjną. Komendant, jak słyszymy, nie zdradził wczoraj, jak zamierza odpoczywać na policyjnej emeryturze.

Teraz p.o. komendanta jest młodszy inspektor Paweł Zawada, dotychczasowy zastępca Różańskiego. Poznaliśmy też nazwisko nowego zastępcy. To podinspektor Dariusz Jędrzejczak, dotychczasowy naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie.

Nowy komendant zapewnił, że razem ze swoim zastępcą dołoży starań, by zapewnić mieszkańcom porządek publiczny i bezpieczeństwo. Głos zabrali też goście. Dziękowali komendantowi Różańskiemu za ofiarną służbę i życzyli jego następcom sukcesów.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.