Przejechała na pasach, choć byli na nich piesi

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Pluta

Przejechała na pasach, choć byli na nich piesi

Joanna Pluta

32-letnia bydgoszczanka odpowie teraz przed sądem. Internauci alarmują - to przejście na Nakielskiej jest bardzo niebezpieczne!

Kobieta jechała ulicą Nakielską w stronę centrum. Na pasie obok poruszał się nieoznakowany policyjny samochód z wideorejestratorem. Policjanci zatrzymali się przed pasami, żeby puścić pieszych, których dodatkowo przeprowadzała „agatka”. Kierująca citroenem ominęła policyjny wóz i z dużą szybkością przejechała obok przechodniów. Policjanci ruszyli za nią w pościg. 32-latka straciła prawo jazdy za to, że stworzyła zagrożenie i w rażący sposób złamała przepisy. Na tym jednak nie koniec, kobieta odpowie teraz przed sądem.

Policjanci zatrzymali się przed pasami, żeby puścić pieszych, których dodatkowo przeprowadzała „agatka”. Kierująca citroenem ominęła policyjny wóz i
materiały policji Nie bezpieczny manewr bydgoszczanki zarejestrował policyjny, nieoznakowany samochód.

Na informację o jej wybryku od razu zareagowali nasi Internauci. „Po prostu, kamera na stałe i ktoś szybki w pisaniu mandatów. Wiele jest takich miejsc, więc koszt kamery zwróci się w krótkim czasie” - pisze pan Henryk. „W tym miejscu to standard. Z resztą na każdym przejściu tak jest. Jeden się zatrzyma, a reszta jedzie dalej” - pisze Robert.


Kary dla kierowcy
Create your own infographics

Z punktu widzenia kierowcy to przejście jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Wiem coś o tym, ponieważ przejeżdżam tam często. Traktuję z powagą i zachowuję ostrożność nie tylko na tym przejściu. Dla pieszych przeprawa przez jezdnię jest długa i niebezpieczna. Nie jestem za kolejnymi światłami, ale sama „agatka” tam nie wystarczy.” - to punkt widzenia pana Bartłomieja.

O to, co można zrobić dla poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, zapytaliśmy drogowców. Czekamy na odpowiedź.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.