Przejazd z myślą o kobietach

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Frydrych
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Przejazd z myślą o kobietach

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

To już tradycja. Lipcowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej zakończą wybory rowerowej miss lata. Mile widziane są szpilki i sukienki.

Rowerzyści, jak w każdy ostatni piątek miesiąca, wyruszą ulicami miasta. Zbiórkę zaplanowano na godz. 18 na płycie Starego Rynku. Tym razem organizatorzy przejazdu chcą zachęcić miłośniczki jednośladów do wybrania bardziej eleganckiego ubioru. - Po raz kolejny organizujemy Kobiecą Masę Krytyczną - mówi Sebastian Nowak z Bydgoskiej Masy Krytycznej. - Zachęcamy wszystkie panie, aby ubrały się najlepiej jak mogą. Mile widziane są szpilki, sukienki i kapelusze. W ten sposób chcemy pokazać, że na rowerze można jeździć nie tylko w stroju sportowym.

Ubiegłoroczny rekord to przejazd na dwudziestocentymetrowym obcasie.

Latem w Masie Krytycznej bierze udział około 300 cyklistów. Tym razem ze Starego Rynku pojadą na Wyżyny, potem przez Śródmieście i osiedle Leśne do Myślęcinka. - Jeśli pogoda nie pokrzyżuje nam szyków, odbędzie się tam ognisko, dlatego prosimy o zabranie prowiantu - dodaje Nowak. - Na zakończenie zorganizujemy wybory rowerowej miss lata.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.