Przedszkole samorządowe w Ciechocinku wyróżnione

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

Przedszkole samorządowe w Ciechocinku wyróżnione

Jadwiga Aleksandrowicz

Przedszkole samorządowe nr 2 im. Kubusia Puchatka w Ciechocinku po raz drugi zostało wyróżnione certyfikatem Ogólnopolskiego Programu „Wiarygodne Przedszkole”.

- Musieliśmy spełnić szereg kryteriów. Jest to dla nas tym bardziej satysfakcjonujące, że certyfikat Wiarygodnego Przedszkola przyznawany jest na rok. Powtórzenie tego wyróżnienia świadczy o tym, że wciąż spełniamy wymagane wysokie standardy. To zasługa naprawdę świetnego, pełnego pomysłów i inwencji zespołu - mówi Iwona Rutecka, dyrektorka przedszkola.

Certyfikat przyznał placówce organizator programu, którym jest wrocławska Wiarygodna Firma. Na wniosek rady rodziców, którzy widzą, jak placówka opiekuje się dziećmi i jak rozwija ich zainteresowania.

Przedszkole im. Kubusia Puchatka ma się czym chwalić. To tu narodziła się jedyna jak dotąd w regionie Przedszkolna Drużyna Strażacka (złożona z pięcio- i sześciolatków), a potem także Przedszkolna Orkiestra Strażacka (pomysł i realizacja nauczycielki Marzeny Fa-bisiak). Maluchy dzięki współpracy przedszkola z ciechocińską OSP uczą się powiadamiania o zagrożeniach, podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej itp.

Rodzicom podoba się też, że do przedszkola raz w miesiącu z Torunia przyjeżdżają na specjalne zajęcia muzycy Orkiestry Symfonicznej, że regularnie daje tu spektakle krakowski teatr , że przedszkolaki wyjeżdżają na koncerty, że są dodatkowe zajęcia, jak muzyka, język angielski czy religia. Przedszkole może pochwalić się własnym kącikiem regionalnym, z wieloma eksponatami, ofiarowanymi przez rodziców, dziś już niemal muzealnymi.

Certyfikat Wiarygodnego przedszkola przyznano ciechocińskiej placówce za osiągnięcie wysokich standardów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Dyr. Rutecka podkreśla, że nie byłoby sukcesów, gdyby nie duża pomoc samorządu miejskiego w realizacji zadań placówki.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.