Przedszkole pod koniec kadencji. A co wybudują w przyszłym roku?

Czytaj dalej
Fot. Michal Gaciarz
Dariusz Nawrocki

Przedszkole pod koniec kadencji. A co wybudują w przyszłym roku?

Dariusz Nawrocki

Przedszkole w Pakości było jedną z tych inwestycji, które pojawiły się w obietnicach przedwyborczych Wiesława Kończala, burmistrza Pakości.

Pakoskie przedszkole jest już za małe, jak na potrzeby miasta. - Staniemy więc przed koniecznością postawienia nowego obiektu - mówił nam przed wyborami.

W projekcie budżetu na 2016 rok, który burmistrz przekazał właśnie radnym, pojawił się zapis mówiący o konieczności sporządzenia dokumentacji dotyczącej budowy przedszkola.

- W przyszłym roku zamierzamy zakończyć proces przygotowania dokumentacji i konsultacji społecznych w sprawie budowy przedszkola, no i mam nadzieję, doprowadzić do podpisania umowy o dofinansowanie realizacji projektu. Samą budowę planujemy rozpocząć w 2017 roku - zdradza burmistrz.

Co jeszcze znalazło się w projekcie budżetu na przyszły rok? Burmistrz planuje zrealizować inwestycje na kwotę nieznacznie przekraczającą 5 mln zł. Znaczna część tej kwoty trafić ma na przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji ściekowej w ciągu drogi wojewódzkiej. W przyszłym roku samorząd województwa ma bowiem rozpocząć przebudowa drogi nr 255 Pakość-Strzelno.

W planach są również między innymi dalsze prace przygotowawcze dotyczące budowy ścieżki rowerowej na odcinku Pakość - Aleksandrowo (gmina Barcin), przebudowa drogi gminnej Łącko - Rybitwy, przebudowa drogi gminnej Sójkowo - Rycerzewko, przebudowa chodnika w sołectwie Rycerzewo, dalsza rozbudowa miejskiego systemu monitoringu, modernizacja terenu przy Zespole Placówek Oświatowych w Kościelcu, a także pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Pakości oraz Gimnazjum, pierwszy etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wymiana odcinka sieci wodociągowej w ulicy Różanej wraz z budową nawierzchni.

Projekt ten trafi pod obrady Rady Miejskiej jeszcze przed świętami.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.