Przedszkolaki pod pieczą, także w szkolnych filiach

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Przedszkolaki pod pieczą, także w szkolnych filiach

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Nie zanosi się na katastrofę w związku z naborem dzieci do przedszkoli w Chojnicach. Rekrutacja już trwa, a miejsc jest znacznie więcej.

- Nie powinno zabraknąć miejsc w przedszkolach - zapowiada Grzegorz Czarnowski, p.o. dyrektora wydziału oświaty w ratuszu. - Jesteśmy raczej o to spokojni. Harmonogram rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli każdy może znaleźć na stronie miasta w bip, w zakładce rekrutacja.

Do oddziałów przedszkolnych przyjmowanie dzieci zakończy się 31 marca, od 27 kwietnia do 5 maja będzie rekrutacja uzupełniająca.

Ile jest miejsc? W Szkole Podstawowej nr 3 - w ubiegłym roku było 107 dzieci i powinno się to utrzymać na tym samym poziomie. Inaczej w Zespole Szkół nr 7, gdzie było 72 dzieci, a powstaną 3 lub 4 oddziały dodatkowe. Jest zainteresowanie samorządowymi oddziałami przedszkolnymi, bo w ZS nr 7 jest już zapisanych 80 maluchów.

Rekrutacja w szkołach podstawowych potrwa do 11 kwietnia, od 29 kwietnia do 10 maja będzie można uzupełniać nabór. Wszystko będzie zakończone na tip-top do 30 czerwca.

Harmonogram przyjęć dla gimnazjów opracowuje kurator, a nabór ma być od 9 maja do 22 czerwca. Uzupełniający - od 6 lipca do 10 lipca. Procedura zakończy się do 31 sierpnia. Miasto poniosło spory wydatek, by adaptować pomieszczenia na potrzeby przedszkola. Teraz jest przygotowywany wniosek, by część wydatków zakwalifikować na kolejne prace związane z edukacją przedszkolną. Projekt jej upowszechnienia sprawi, że rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów z nią związanych.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.