Przedszkolaki miały kulig i pojechały psim zaprzęgiem [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Katarzyna Dworska

Przedszkolaki miały kulig i pojechały psim zaprzęgiem [zdjęcia]

Katarzyna Dworska

Cztery psy, sanki i mnóstwo śniegu - to przepis na udane ferie. Wczoraj maluchy z Przedszkola nr 66 odwiedziła grupa Husky- Team Bydgoszcz.

Buster, GreatBoy, Pieszczoch i Misiek sprawiły niemałą frajdę dzieciom z bydgoskiego przedszkola nr 66. Maluchy wzięły udział w kuligu, a sanki ciągnęły psy rasy husky syberyjski i alaskan malamute. Wczoraj rano po skwerze Alojzego Bukolta niezwykłym zaprzęgiem jeździło pięć grup przedszkolaków. - Mieliśmy cztery pary sanek - mówi Piotr Kołodziejczak z Husky-Team Bydgoszcz. - Dzieci były bardzo zadowolone. Pogoda również dopisała.

Przejazd odbędzie się również dzisiaj. Tym razem zaprzęgiem pojadą cztery pozostałe grupy przedszkolaków ze Szwederowa. - Łącznie w zabawie weźmie udział 90 dzieci - dodaje Kołodziejczak. - W środę zorganizowaliśmy specjalny trening, aby zmęczyć psy. Dzięki temu nie ciągnęły i nie rwały do przodu.

Husky-Team Bydgoszcz tworzy pięć osób i dwanaście psiaków. Ostatnio do grupy dołączyła Luna. - Adoptowaliśmy ją z bydgoskiego schroniska - tłumaczy Kołodziejczak. - Ma ogromne predyspozycje zaprzęgowe, ale za krótko z nami jest, aby mogła pobiec z innymi zwierzętami. Jeszcze bowiem nie do końca się z nimi dogaduje.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.