Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Była ostra rywalizacja

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Była ostra rywalizacja

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Sala gimnastyczna SP w Raciążu wypełniła się przedszkolakami. Wszystko za sprawą II edycji rozgrywek sportowych.

Impreza „Żyj zdrowo na sportowo“ już na stałe wpisała sie w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż dla najmłodszych przedszkolaków z gminy Tuchola. Inicjatorkami tego projektu są nauczycielki z SP w Raciążu Iwona Tuszkiewicz i Monika Kuligowska.

Na starcie stanęły reprezentacje czterech przedszkoli z gminy - z Kiełpina, Legbąda, Raciąża i Stobna. - Każde przedszkole wystawiło reprezentację składającą się z 7 zawodników -informują organizatorzy. - Przedszkola biorące udział w zawodach zmierzyły się ze sobą w specjalnie przygotowanych konkurencjach.

Były konkurencje sprawnościowe i szybkościowe. Uczestników zmagań, klaszcząc i wiwatując, do boju zagrzewali ich koledzy. Emocji nie brakowało. Rywalizacja między drużynami była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze.

Pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki z Legbąda, na drugim miejscu uplasowało się Stobno, na podium znalazło się miejsce też dla gospodarzy z Raciąża. Mali sportowcy z Kiełpina byli na czwartym miejscu.

Na zakończenie zawodów puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła prezeska stowarzyszenia Irena Szwankowska w asyście reprezentanta urzędu - Danuty Magadzi.. Imprezę przygotowana ze środków finansowym gminy Tucholi.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.