Przedszkolaki chętnie się uczą. Nie tylko teorii

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/ug bobrowo
Katarzyna Pomianowska

Przedszkolaki chętnie się uczą. Nie tylko teorii

Katarzyna Pomianowska

Przedszkolaki z Nieżywięcia, realizowały III etap ogólnopolskiego projektu „Żywiołki”. Maluchy poznawały właściwości ognia.

- Projekt polega na realizowaniu wszystkich obszarów podstawy programowej w oparciu o żywioły - informują przedszkolanki. To jak będzie przebiegał zależy od inwencji nauczycieli i ich kreatywności. - Żywioł ma się bowiem stać inspiracją do działań z dziećmi opartych przede wszystkim na doświadczaniu i aktywnym przeżywaniu - dodają panie.

Pierwszym żywiołem z jakim dzieci miały styczność była ziemia m.in.: jako jedna z planet, jako pola, góry, lasy, morza i żyjące na niej dawno temu dinozaury. Kolejne zajęcia poświęcone były poznaniu właściwości ognia.

Dzieci bawiły się w „uciekające płomyczki”, wykorzystując do tego kartki w trzech kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym oraz wystukiwały na nich różnego rodzaju rytmy za pomocą dłoni i stóp. Odpowiadały również na pytanie „co to jest ogień?” i „z czym się kojarzy?”. Podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat tego skąd się bierze ogień, do czego służy, jakie niebezpieczeństwa nas czekają gdy będziemy nieostrożni oraz w jaki sposób należy go gasić.

Ponadto maluchy poszukiwały w budynku przedszkolnym, źródeł ognia, którym okazała się min. kuchenka gazowa znajdująca się w przedszkolnej kuchni.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.