Przedszkola wciąż czekają na maluchy

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Przedszkola wciąż czekają na maluchy

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Właśnie ruszyła rekrutacja uzupełniająca do publicznych placówek. Są jeszcze 272 wolne miejsca. Najwięcej dla starszaków.

W Bydgoszczy na rok szkolny 2016/2017 przygotowano 4931 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z tej puli pozostały jeszcze 272 wolne. - Uruchomiliśmy dwa nowe oddziały i dlatego możemy przyjąć jeszcze 19 trzylatków oraz dwóch czterolatków - mówi Violetta Hermanowska, dyrektor bydgoskiego Przedszkola nr 20. - Mimo że większość sześcioletnich dzieci u nas zostaje.

Rodzice będą mogli zobaczyć przedszkole już w ten piątek od godziny 17. Placówka organizuje bowiem drzwi otwarte. - Zaplanowaliśmy przedstawienie dla najmłodszych - dodaje Hermanowska. - Dlatego chętni mogą przyjść również ze swoimi pociechami. W tym czasie rodzice będą mogli się rozejrzeć.

Wczoraj rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli publicznych. Potrwa do 16 maja. Rodzice mogą składać wnioski za pomocą strony www. bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl. Tam znajduje się dokładna lista placówek, w których wciąż są wolne miejsca. Można także poznać wszystkie najważniejsze informacje na ich temat. - Rekrutacja odbywa się elektronicznie - tłumaczy Magdalena Buschmann, kierownik Referatu Organizacji Oświaty w Wydziale Edukacji i Sportu ratusza. - Rozpoczęła się 7 marca i w pierwszym etapie dotyczyła wyłącznie dzieci kontynuujących edukację przedszkolną. Natomiast drugi etap - wprowadzanie podań dzieci po raz pierwszy - było możliwe od 14 marca.

Najwięcej miejsc czeka na pięcio- i sześciolatki. Jest ich aż 181. Na przyjęcie do przedszkola może liczyć też kilkanaście czterolatków i około 70 trzylatków. - Każdego roku rekrutacja do przedszkoli wskazuje, że pozostają wolne miejsca dla dzieci z każdej grupy wiekowej - uzupełnia Buschmann. - W obecnym wolne miejsca były przez cały rok.

W Bydgoszczy mieszka 13 061 dzieci urodzonych od 2010 do 2013 roku. W mieście istnieją 34 przedszkola publiczne. 24 z nich działają samodzielnie, sześć znajduje się w zespołach szkół, a za cztery odpowiadają osoby prywatne i Kościół.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.