Przedszkola w Toruniu przyjmą więcej dzieci

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Przedszkola w Toruniu przyjmą więcej dzieci

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Miasto podjęło działania zmierzające do utworzenia dla 3-latków dodatkowych miejsc w przedszkolach. Nabór ruszy 6 czerwca.

Od 1 września w toruńskich przedszkolach, dla dzieci w wieku 3 lat, pojawi się 195 dodatkowych miejsc. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z nowych możliwości rekrutacji.

- Podjęliśmy duży wysiłek, żeby zorganizować nowe miejsca w przedszkolach - przekonuje prezydent Torunia, Michał Zaleski. - W tej chwili, dla każdego dziecka powinno znaleźć się wolne miejsce, w szczególności dotyczy to grupy w wieku 3 lat.

Miasto przygotowuje się do naboru uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/17. - W tej chwili dopiero zaczynamy projektować organizację nowego roku szkolnego, są to wstępne plany i będą one na bieżąco przygotowywane do 1 września - zapewnia Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Pierwszy etap naboru do przedszkoli pokazał, że chętnych do zakwalifikowania się w przedszkolach publicznych jest dużo więcej niż wolnych miejsc. Na chwilę obecną rekrutacja do przedszkoli nie powiodła się 192. dzieciom, wśród nich największą grupę stanowią 3-latki, w liczbie 139.

- Będziemy mieli nowe miejsca, tworzone w kilku lokalizacjach w Toruniu, jeżeli rodzic będzie zainteresowany posłaniem dziecka do przedszkola publicznego, to na terenie Torunia dla tego dziecka miejsce się na pewno znajdzie - dodaje Michał Zaleski. - Jeżeli wszystkie miejsca uruchomione w naborze uzupełniającym zostaną wypełnione, to wskaźnik upowszechnienia wychowania przedszkolnego wśród 3-latków wyniesie w Toruniu 93 proc. - dodaje Anna Łukaszewska.

Od roku szkolnego 2016/17 liczba wolnych miejsc ma wynieść 195. W stosunku do demografii będzie ich więcej niż liczba zainteresowanych dzieci.

Nowych miejsc przybędzie w przedszkolach miejskich nr 2 (25 miejsc), 9 (75 miejsc), 12 (50 miejsc), 14 (20 miejsc) i 16 (25 miejsc).

Ponadto rodzice mogą skorzystać z trybu odwoławczego, którego pierwszy etap jest obecnie prowadzony. Trwać będzie do 11 maja.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 6 czerwca i potrwa do 10 czerwca.

W Toruniu do tej pory najwięcej chętnych zainteresowanych było rekrutacją do przedszkoli nr 13 i 2 oraz Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 18.

Autor: Olga Taraszka

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.