„Prze-czytani” zaprosili mnóstwo gości [zdjęcia, program]

Czytaj dalej
Fot. K. Dubiel
Joanna Pluta

„Prze-czytani” zaprosili mnóstwo gości [zdjęcia, program]

Joanna Pluta

Przed nami kolejna edycja wyjątkowego, bo przygotowywanego w całości przez młodzież festiwalu literackiego. Kto przyjedzie?

Michał Tabaczyński z Miejskiego Centrum Kultury, koordynator festiwalu podkreśla, że mimo wyśrubowanych w ubiegłym roku standardów, tym razem festiwal jest chyba jeszcze lepszy.

Niech świadczą o tym zaproszeni goście, wśród których w tym roku znaleźli się między innymi Mariusz Szczygieł, Magdalena Tulli oraz Marek Krajewski. A zaprosiła ich młodzież ze Stowarzyszenia Intelektualistów Niepokornych Trickster działającego w VI LO w Bydgoszczy. - Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem Pytaj o Polskę i resztę świata - mówią organizatorzy imprezy, czyli młodzi ludzie. I to właśnie oni poprowadzą spotkania festiwalowych gwiazd z czytelnikami.

Z publicznością spotkają się twórca genialnych kryminałów z Wrocławiem w tle, laureat Paszportu Polityki oraz Nagrody Wielkiego Kalibru Marek Krajewski, reportażysta i pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej Mariusz Szczygieł, pisarka i tłumaczka, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia Magdalena Tulli i wielu innych.

Tegoroczny festiwal będzie też pretekstem do wyjątkowego wydarzenia. Podczas „Prze-czytanych” bowiem zostanie otwarta bydgoska filia Uniwersytetu Murii im. Franza Kafki. Uniwersytet jest działającą w Krakowie i Warszawie wspólnotą humanistyczną. Wykład inaugurujący działanie bydgoskiej odnogi uniwersytetu wygłosi Adam Lipszyc.

W Bydgoszczy na festiwalu pojawią się jeszcze Marek Bieńczyk, Angelika Kuźniak, Jakub Ekier, Paweł Janczarski oraz Przemysław Czapliński i Jerzy Sosnowski. Zapraszamy!

PROGRAM FESTIWALU:

wtorek, 15 III

środa, 16 III

czwartek, 17 III

piątek, 18 III

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.