Przebudowany Joker wznowił treningi

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowski

Przebudowany Joker wznowił treningi

Sławomir Wojciechowski

W poniedziałek siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie zaczęły przygotowania do nowego sezonu. Do soboty trenują w Świeciu.

Dla Jokera Mekro Energore-mont Świecie sezon 2016/17 będzie trzecim na zapleczu Orlen Ligi. Jak już wcześniej zapowiadał trener Andrzej Nadolny zespół ma walczyć o czołowe lokaty. Kadra została mocno przebudowana i powiększona. Liczy 14 zawodniczek, z których tylko cztery pozostały z poprzedniego sezonu. Co ważne, w składzie będą trzy świecianki. Do Kasi Wenerskiej i Patrycji Wyki dołączyła Agata Trybuła, która niedawno zakończyła przygodę z siatkówką plażową w SMS Łódź. Po roku przerwy w Jokerze będzie też reprezentantka Chełmna. W I lidze zadebiutuje środkowa bloku Sonia Kubacka.

Kadra Jokera na sezon 2016/17

W lipcu pierwszoligowiec pozyskał trzy ostatnie ogniwa. Do kadry dołączyły środkowa bloku Klaudia Gajewska (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), Patrycja Wyrwa (Budowlani Toruń, wraca po roku do Jokera) i rozgrywająca Anna Wodrowska (wznowiła po roku treningi, ostatnio grała w Zawiszy Sulechów). Ta ostatnia zastąpiła Aleksandrę Filip, która odniosła poważną kontuzję w turnieju siatkówki plażowej. Kontrakt z nią rozwiązano. Dodajmy, że w lipcu za mąż wyszła Żaneta Rzepnikowska, która teraz będzie grała pod nazwiskiem Gajowczyk.

W tym tygodniu jokerki będą trenować w Świeciu dwa razy dziennie (hala, siłownia lub stadion). W poniedziałek udadzą się na dziesięciodniowy obóz sportowy do Brodnicy. Po powrocie trenować będą znów na własnych obiektach. We wrześniu Joker weźmie udział w turniejach w Węgrowie i Świeciu.

Sławomir Wojciechowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.