Przebudowa ulicy 700-lecia na razie na papierze

Czytaj dalej
Fot. Paweł Lacheta
Iwona Góralczyk

Przebudowa ulicy 700-lecia na razie na papierze

Iwona Góralczyk

Gmina planuje przebudowę ulicy 700-lecia na odcinku od ronda aż do mostku na rzeczce Gąsawce. Wcześniej konsultacje w tej sprawie z mieszkańcami Żnina.

- Ruszamy z inwestycją przebudowy najważniejszej ulicy w mieście - ogłosił wczoraj burmistrz Robert Luchowski. - Zaraz jednak dodał, co najpierw się za tym kryje: - We wtorek, 26 kwietnia, o godz. 16 spotkanie w sprawie projektu przebudowy tej ulicy. Omówimy wstępną koncepcję, wysłuchamy opinii i sugestii mieszkańców. We wrześniu tego roku będzie nabór wniosków w ramach tzw. „schetynówek bis“ (mowa o Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych). Zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie tego zadania.

Co do szczegółów burmistrz odesłał nas do Pawła Piechowiaka, kierownika wydziału inwestycji. - Są dwie koncepcje modernizacji tego odcinka o długości ok. 800 m. Jedna ze ścieżką rowerową, druga bez niej. Jedno jest pewne: nawierzchnia ma być przebudowana gruntownie, przypuszczalnie poprzedzona też sprawdzeniem systemu kanalizacji. Nie planuje się tu asfaltu, a zrewitalizowanie nawierzchni, która jest obecnie, z uzupełnieniem kostki.

Projekt przebudowy - na zlecenie gminy Żnin, co kosztowało 47 tys. zł - wykonała firma Walczak - Projekt Pracownia Projektowo - Konsultingowa ze Żnina.

- Każdy z wariantów ma słabe i mocne strony - skomentował kierownik Piechowiak. - Stąd potrzeba szerokich konsultacji.

Ile to będzie kosztowało? - Nie ośmieliłbym się dzisiaj podawać kwoty. W ramach „schetynówek bis“ liczymy na 50 procent dofinansowania. Jeśli nie otrzymamy, prace realizować zamierzamy etapami - skomentował Paweł Piechowiak.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.