Protesty przyniosą efekty

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/archiwum gp
Mateusz Mazur

Protesty przyniosą efekty

Mateusz Mazur

Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie ulicy Nakielskiej i jej gruntownej przebudowy. Latem ma ruszyć przetarg na wykonanie projektu dla odcinka od Bronikowskiego do Łochowskiej.

Bydgoski ratusz od dobrych kilku lat obiecuje mieszkańcom Miedzynia, Prądów, Wilczaka i Jarów gruntowną przebudowę ulicy Nakielskiej na całym jej odcinku. Dotychczas na słowach jedynie się kończyło, bo od dłuższego czasu temat przygotowania dokumentacji technicznej dla tego zadania znajdował się na liście rezerwowej. Mieszkańcy z kolei podkreślają, że będą apelować do władz aż do skutku.

W piśmie do mieszkańców z dnia 10 listopada 2014 roku prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski zapewnił, że w najbliższym czasie dojdzie do wspomnianej przebudowy. Od tego czasu zmieniło się jednak niewiele. Ratusz cały czas argumentował, że na tą inwestycję potrzebuje sporego zastrzyku gotówki, bo dla samego budżetu miasta byłoby to ogromne obciążenie.

Bydgoszczanie jednak nie rezygnują i co jakiś czas starają się przypominać drogowcom o pilnej potrzebie przebudowy Nakielskiej. W zeszłym roku wysłali specjalną petycję do Rafała Bruskiego oraz zorganizowali happening, który miał zwrócić uwagę na ich problemy. Natomiast kilka dni temu Nakielską przejechali członkowie Bydgoskiej Masy Krytycznej, prosząc o budowę ścieżki rowerowej.

- Zamierzamy dalej interweniować u władz w sprawie tej inwestycji. Wystosujemy kolejne pismo do prezydenta z przypomnieniem wszystkich obietnic i naszymi argumentami - zapowiada Dariusz Smól, przewodniczący stowarzyszenia mieszkańców Miedzyń-Prądy. - Długi czas przejazdu Nakielską jest jednym z powodów, dla których inwestorzy rezygnują z planów rozbudowy tej części miasta. Mamy nadzieję, że coś w tej kwestii wreszcie ruszy - dodaje Smól.

Sprawa rozbudowy ulicy Nakielskiej pojawiła się także na ostatnim posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Tereny Lisiego Ogona i Łochowa coraz bardziej się rozwijają. Do tego niedługo powstanie trasa S5. Jak tak dalej pójdzie, to za kilka lat wjazd do miasta od tej strony będzie graniczył z cudem - zwrócił uwagę Rafał Piasecki, radny PiS i przewodniczący komisji.

Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował nas, że latem zamierza ogłosić przetarg na wykonanie projektu prac (odcinek Bronikowskiego - Łochowska). Jednak do robót budowlanych ma dojść najszybciej w 2019 roku, a więc gdy zakończy się przebudowa długiego odcinka ulicy Grunwaldzkiej.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.