Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Protest w Białych Błotach - panie wójcie nie tędy droga

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Protest w Białych Błotach - panie wójcie nie tędy droga

Sławomir Bobbe

Mieszkańcy nie chcą przemysłowych kurników w gminie - chcą za to poważnego potraktowania ich problemów. Kilkadziesiąt osób - od dzieci po seniorów - pojawiło się wczoraj pod Urzędem Gminy Białe Błota by protestować przeciwko bezczynności władz.

- Łączymy się w tej sprawie. Jestem z Ciela, ale walczymy o to samo - by tu był ład i porządek. Urząd wydał decyzje jaką wydał, SKO ją odrzuciło i jesteśmy w punkcie wyjścia - o sprawie ferm w gminie mówiła Magdalena Sznajder z Ciela. - Walczymy i się nie poddamy, nie chcemy takiego sąsiedztwa. W Cielu nie da się zjeść obiadu na balkonie, bo smród na to nie pozwala. Fetor jest nie do wytrzymania. Już to co działa jest bardzo uciążliwe, a to co ma powstać to fermowy gigant. Nie przyjmujemy tego do w wiadomości. Dziś są z nami przedstawiciele Ogólnopolskiej Koalicji Stop Fermom. Na pewno się nie poddamy.

Czas na profesjonalistów

- Od początku oczekiwaliśmy od gminy profesjonalizmu. Jako mieszkańcy czujemy się jednak pozostawieni samym sobie - uważa Maciej Kinal ze Stowarzyszenia „Prądki - nasz dom”. - Działania władz są niekonsekwentne. Niby gmina pracuje nad planami zagospodarowania i ochroną ujęcia wody, ale nic się nie dzieje. Mamy po drugiej stronie wielki kapitał i poważnego przeciwnika, chcieliśmy wyrównać szanse. Teraz jednak będziemy reprezentowani przez prawnika i kancelarię prawną. My płacimy około 800-900 złotych za dom - to podatek od nieruchomości. Tymczasem właściciele ferm płacą do gminy około 600 złotych za hektar. Jako podatnicy będą chcieli lepszych dróg dojazdowych i ich utrzymania, a jednocześnie będą mieli zgubny wpływ na mieszkańców i przyrodę.

Część protestujących przyszła wyrazić swoje niezadowolenie z powodu zamiaru budowania obwodnicy Białych Błot w złym ich zdaniem miejscu, czyli tuż pod oknami osiedla mieszkaniowego. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

seba19781

Tunel o dlugosci kilkuset metrow ktory bedzie kosztowal dziesiatki milionow zlotych i jest calkowicie nierealny!!! A protestuja mieszkancy doslownie pieciu domow na ul Ametystowej!!! Zobaczcie to sobie na Google Maps- dodatkowo i tak droga bylaby oddzielona od tych 5 domow 20 metrami lasu. Mam nadzieje, ze radni Bialych Blot i Bydgoszczy nie ulegna tej malej grupie 5 domow. Przy okazji pozdrawiam mieszkancow 200 domow przy Szubinskiej w Bialych Blotach ktorzy musza mieszkac przy tej ruchliwej drodze i nie maja azylu oddzielajacego w postaci pasu 20 metrowego lasu.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.