Projekt budżetu bez wodnego placu zabaw. Są „inne priorytety”

Czytaj dalej
Fot. Malgorzata Genca
Dariusz Nawrocki

Projekt budżetu bez wodnego placu zabaw. Są „inne priorytety”

Dariusz Nawrocki

Sławomir Szeliga w tegoroczne wakacje stanął na czele nieformalnej grupy mieszkańców oczekujących od władz Inowrocławia budowy wodnego placu zabaw. Marzył im się obiekt podobny do tego, który w lipcu powstał w Janikowie.

We wrześniu wziął udział w konsultacjach społecznych dotyczących projektu budżetu Inowrocławia na 2016 rok. Zgłosił dwa projekty. Pierwszy dotyczył przebudowy ulicy Kasztanowej, a drugi - budowy wodnego placu zabaw. Ulica znalazła się w projekcie budżetu. Drugi wniosek nie został uwzględniony. „Nie przewidujemy budowy wodnego placu zabaw w Inowrocławiu, ponieważ mamy inne priorytety inwestycyjne” - napisał mu prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Szeliga ze smutkiem przypomina, iż kilka miesięcy temu, odpowiadając na nasze pytania rzecznik inowrocławskiego ratusza nie wykluczała realizacji tego zadania, „gdyby okazało się, że jest możliwość wsparcia ze środków zewnętrznych budowy i utrzymania takiego obiektu”.

- W oczekiwaniu na zmianę „inwestycyjnych priorytetów” mali mieszkańcy naszego miasta będą nadal podróżować z rodzicami do gościnnego Janikowa w trakcie letnich wakacji - komentuje Szeliga.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.