Prof. Topoliński nowym rektorem bydgoskiego UTP

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Prof. Topoliński nowym rektorem bydgoskiego UTP

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Najważniejsze, to przywrócić uczelni dobre imię - mówi prof. Tomasz Topoliński, który został wczoraj wybrany na rektora UTP w Bydgoszczy.

O stanowisko rektora tej uczelni ubiegali się:

Głosowało 97 spośród 100 elektorów. Wybory rozstrzygnęły się w drugiej turze, do której przeszedł prof. Topoliński. Aby wygrać, musiał on uzyskać co najmniej 49 głosów. Zdobył ich 52 i został tym samym wybrany na rektora UTP.

- Przede wszystkim chciałbym przywrócić dobre imię uczelni - mówi rektor elekt. - Najważniejsze jest scalenie społeczności akademickiej.

Zapytany o możliwość utworzenia związku Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, powiedział, że najpierw należy rozpocząć od działań na poziomie własnej uczelni, ale nie wykluczył rozmów na ten temat. O takiej współpracy wspomniał prof. Jacek Woźny, rektor elekt UKW.

Profesor Topoliński powiedział również, że będzie stawiał na wzmocnienie kierunków rolniczych, które obecnie nie cieszą się popularnością wśród studentów. - Mamy tam bardzo dobrą kadrę, ale trzeba pomyśleć, jak przyciągnąć do tych studiów młodzież - dodał.

Rektor elekt związany jest z UTP od 42 lat. Nowe stanowisko obejmie 1 września.

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.