Próby generalne IV-ligowców

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Próby generalne IV-ligowców

Marcin Gołembiewski

Ostatnie spotkania kontrolne rozegrały czwartoligowe zespoły z regionu. Orlęta jako pierwsze zagrały mecz o stawkę w 201 6 roku.

Tor Laskowice - Orlęta 0:3 (0:0)

Bramki: Patryk Nowicki (80), Łukasz Rutecki 2 (82, 86)
ORLĘTA: Kościelecki - Młodzieniak, Cięgotura, Żbikowski, Kupiec (20, Krakowski), Smieszny, Rutecki (87, A. Nowicki), Sąsała, Czułkowski (60, P. Nowicki), Orliński (60, Jakubiec), Witucki.

Unia Janikowo - Włocłavia 1:0 (1:0)

Bramka: Dominik Jelonek (34) .
WŁOCŁAVIA: Litka (60, Głodkowski) - Wiśniewski (55, Klimek), Gralak, Łukaszewski, Olszewski - Siedlecki (55, Boruczkowski), Lewandowski, Tyrajski (46, H. Wojciechowski), Zuzo (46, A. Wojciechowski), Markiewicz - Jaroszewski (46, Kapeliński).

Sadownik Waganiec - Wzgórze Raciążek 2:0 (0:0)

Bramki: Mariusz Gawroński, Piotr Nowak.
SADOWNIK: Stawicki (46, Łopatowski) - Kujawa, Barannyk, Lewandowski, Nowak, Komorowski (46, Brzeczkowski), Langowski, Budziszewski (46, Kijewski), Olkowski, Zaranek (55, Lamparski), Dróbkowski (46, Gawroński).

Ziemowit Osięciny - Łokietek Brześć Kujawski 0:14 (0:8)

Bramki: Hubert Szymczak 6, Kamil Bochat 3, Mariusz Kowalski 2, Piotr Szczęsny, Marcin Pał-czyński, Billy Abbott .
ŁOKIETEK BRZEŚĆ: Ciesielski - Wasielewski (60, Łykowski), Trzeciak (70, Sobczak), Szczęsny, Gralewski, Abbott (80, Lewandowski), Kowalski (46, Pałczyński), Kłosowski (70, Czarnecki), Bo-chat, Popieliński (70, Bagiński), Szymczak (80, Kawski).

Pierwsze spotkanie o stawkę rozegrały Orlęta. Aleksan-drowianie w Świeciu pokonali piątoligowy Tor Laskowice. Podopieczni trenera Wiesława Borończyka od początku mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Po zmianie stron rywale stworzyli dwie okazję do zdobycia gola. Rozstrzygnięcie padło w ostatnich 10. minutach. Po dośrodkowaniu Łukasza Cięgotury na raty celnie do siatki trafił młody Patryk Nowicki. Dwie kolejne bramki po akcjach indywidualnych zdobył Łukasz Rutecki, który w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę.

W ćwierćfinale rywalem Orląt będzie zwycięzca meczu Chełminianka Chełmno - Chemik Bydgoszcz, który zaplanowany jest 30 marca.

Pozostałe czwartoligowe zespoły z regionu grały sparingi. Nie wygrała tylko Włocłavia.

Aż 14 goli (czyli połowę dotychczasowego dorobku w ośmiu sparingach) zaaplikował A klasowemu Ziemowitowi Łokietek. Było to piąte z rzędu zwycięstwo w sparingach podopiecznych Billego Abbotta. Podwójnego hat-tricka zanotował Hubert Szymczak i został z dorobkiem 9 goli najskuteczniejszym strzelcem brześcian w meczach sparingowych w czasie zimowych przygotowań.

Drugą wygraną zanotował Sadownik, a czwartą porażkę Włocłavia. Włocławianie ulegli w Janikowie Unii, liderowi po rundzie jesiennej V ligi, gr. 2. Był to pierwszy mecz na wyjeździe i na naturalnej trawie podopiecznych Jarosława Grze-siaka. W 29 min. Damian Litka sfaulował w polu karnym Krzy-sztofa Wiśniewskiego. Bramkarz Włocłavii jednak się zrehabilitował i obronił strzał Dariusza Lewandowskiego z 11. metrów. Skapitulował pięć minut później po uderzeniu Dominika Jelonka. Włocławianie wyrównać mogli w końcówce. Okazji nie wykorzystali Bartosz Łukaszewski i Przemysław Markiewicz.

Unia przerwała serię sześciu meczów bez zwycięstwa, Włocłavia zakończyła serię dziewięciu meczów kontrolny w czasie zimowych przygotowań bez wygranej.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.