Problem z nowymi lampami. Mieszkańcy Fordonu do domów wracali w ciemnościach

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Mateusz Mazur

Problem z nowymi lampami. Mieszkańcy Fordonu do domów wracali w ciemnościach

Mateusz Mazur

Przez kilka tygodni mieszkańcy ulicy Derdowskiego w Bydgoszczy mieli problem z oświetleniem ulicznym. Wina leżała po stronie operatora.

- Wymienili nowe oświetlenie za kilka milionów złotych, a od lutego wracamy do domów po ciemku. Każdy boi się iść po zmierzchu, bo pieszych oświetlają tylko jadące samochody - grzmi jeden z naszych Czytelników, mieszkaniec ulicy Derdowskiego.

Fordoniacy byli mocno zdenerwowani. Nikomu z nich nie uśmiechało się wracać do domu po godzinie 20, gdy wokół wszędzie panowały ciemności.

Mieszkańcy ulicy próbowali dowiedzieć się w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, dlaczego lampy nie działają już od kilku tygodni. Drogowcy wiedzieli, że mamy do czynienia z awarią.

- Doszło do uszkodzenia tzw. szafy zasilającej - przekazał nam Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

- Jej naprawa zajęła trochę czasu, jednak wszystkie czynności, jakie trzeba było wykonać, należały do operatora energetycznego - dodaje Kosiedowski.

Choć awaria już zniknęła i lampy ponownie działają, to niewątpliwie problemem jest czas w jakim przeprowadzano naprawy. Drogowcy twierdzą jednak, że w tym przypadku mają związane ręce.

- Nie jesteśmy właścicielem tej części infrastruktury oświetlenia, która uległa awarii. Możemy jedynie przekazać operatorowi zgłoszenie i, tak jak mieszkańcy, czekać na interwencję - tłumaczy nam rzecznik bydgoskich drogowców.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.