Prezydent zaprasza posłów

Czytaj dalej
Fot. archiwum
(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Prezydent zaprasza posłów

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Robert Malinowski chce rozmawiać o trudnej sytuacji szpitala. Zaprosił do siebie posłów prawicy: Iwonę Michałek i Jana Ardanowskiego.

To wyraźny polityczny sygnał wysłany przez prezydenta w kierunku opozycji. Robert Malinowski publicznie prosi o rozmowę Iwonę Michałek z Polski Razem i Jana Krzysztofa Ardanowskiego z PiS. - Oczekuję merytorycznej dyskusji i wsparcia ponad polityką dla dobra grudziądzan i mieszkańców regionu leczących się w naszym szpitalu - mówi prezydent Robert Malinowski.

Politycy prawicy mocno krytykowali w ostatnim czasie działania prezydenta, w szczególności brak należytego nadzoru nad funkcjonowaniem szpitala. W czwartek wzięli udział w pikiecie pod ratuszem, w której domagano się dymisji prezydenta Malinowskiego.

Prezydent zaprasza posłów
archiwum Robert Malinowski chce rozmawiać o trudnej sytuacji szpitala.

Czy parlamentarzyści przyjmą zaproszenie?

- Pani posłanka Michałek musi skonsultować to z posłem Ardanowskim. Jeśli pojawią się w ratuszu, to tylko razem - mówi Paweł Witkowski, asystent Iwony Michałek.

Przypomnijmy, że władze miasta zabiegają o pomoc finansową dla szpitala z zewnątrz - najlepiej z funduszy województwa lub budżetu państwa. Na pomoc jednak już nie zgodził się marszałek województwa, z Platformy Obywatelskiej, z obozu Roberta Malinowskiego. Tym bardziej trudno będzie prezydentowi zabiegać o wsparcie rządu, który jest w rękach PiS.

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.