Prezydent Grudziądza: - Mam siłę nadal rządzić

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
RED

Prezydent Grudziądza: - Mam siłę nadal rządzić

RED

Rozmowa z Robertem Malinowskim o przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zasada dwukadencyjności nie będzie obowiązywać w najbliższych wyborach. To otwiera panu drogę do walki do czwartą kadencję na fotelu prezydenta Grudziądza. Pójdzie pan tą drogą?
To na razie tylko zapowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zatem z deklaracjami trzeba zaczekać na ostateczny kształt ordynacji wyborczej. Poza tym-przypominam- to zarząd wojewódzki Platformy Obywatelskiej będzie decydował o tym, jakich kandydatów na prezydentów miast wystawić. Ta procedura nawet jeszcze nie ruszyła.

Będzie pan zabiegał o nominację na kandydata?
Fizycznie i psychicznie czuję się dobrze, jestem kreatywny, więc gdybym miał rządzić Grudziądzem przez kolejne cztery lata, to na pewno bym sobie z tym bez problemu poradził. Poza tym, jak pan wie, niemal panicznie boję się siedzenia w domu. Mam taką naturę, że muszę coś robić.

Kiedy zatem podejmie pan ostateczną decyzję?
Szacuję, że pod koniec tego roku będę już wiedział. Bardzo ważna będzie dla mnie opinia rodziny, która już przed ostatnimi wyborami była sceptycznie nastawiona do mojego kandydowania.

RED

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.