Prezes „Rolnika” już w ANR w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Prezes „Rolnika” już w ANR w Bydgoszczy

Iwona Góralczyk

Grzegorz Smytry podziękował za 9 lat pracy w „Rolniku“ w Żninie. Nowym prezesem Spółdzielni Rolniczo - Handlowej została Małgorzata Czarniak.

O zmianie na tym stanowisku zadecydowało przejście Grzegorza Smytrego do oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy, gdzie od dziś obejmie stanowisko dyrektora.

- Z żalem, po 9 latach i 14 dniach, rozstaję się w moją firmą w Żninie - powiedział Smytry.

- Cieszę się z osiągniętych przez ten czas efektów. Jesteśmy mocniejsi - dodał.

- Zrealizowaliśmy kilka projektów. Wymieniliśmy m.in. tabor samochodowy - są trzy nowe auta, każde kosztowało nas 180 tys. zł (z zabudową). Otworzyliśmy Wiejski Dom Towarowy przy Klemensa Janickiego w Żninie. Jego unowocześnienie kosztowało kilkaset tysięcy złotych. Niezwykle ważna była ponadto wymiana systemu informatycznego we wszystkich sklepach - także wiejskich, dzięki czemu na bieżąco możemy dokonywać analizy obrotów, popularności asortymentu, mamy też wgląd w liczbę klientów o określonej porze dnia w naszych placówkach. Wprowadziliśmy cieszące się dużą popularnością karty stałego klienta. Odświeżyliśmy sklepy - jest nowy wystrój, założone nowe ogrzewanie, klimatyzacja. Unormowaliśmy wjazd i wyjazd na teren przy siedzibie „Rolnika“. Zrobiliśmy to przed wprowadzeniem przez burmistrza płatnych miejsc parkingowych na ul. 700-lecia.

- O naszych sukcesach świadczą Gazele Biznesu od 2007 roku - dodał też Grzegorz Smytry. Tutaj kryterium jest m.in. wzrost obrotów. A ocenia kapituła zewnętrzna.

- Słowem: w „Rolniku“ był przez te lata dobry klimat, rozwój poszedł we właściwym kierunku, przyniósł nam oczekiwane zamierzenia, co widać choćby w liczbie sprzedawanych rocznie ton pieczywa.

- Spółdzielnia zatrudnia dziś 86 osób. To jedna z większych firm w gminie Żnin - usłyszeliśmy.

Oprócz Małgorzaty Czarniak, nowego prezesa Spółdzielni, we władzach są: Zbigniew Lis - kierownik piekarni, zastępca prezesa SR-H „Rolnik“ oraz Małgorzata Lewandowska - kierownik działu handlu, członek Zarządu.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej SR-H „Rolnik“ niezmiennie jest dr inż. Tadeusz Sobczyński.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.