Damian Witekdamian.witek@polskapress.pl

Prezes Kaczyński nie spotka się z prezesem TK

Była to pierwsza rozmowa prezesa PiS z internautami. Fot. Michał Dyjuk Była to pierwsza rozmowa prezesa PiS z internautami.
Damian Witekdamian.witek@polskapress.pl

Szef PiS rozmawiał z internautami na Facebooku. Opozycja zarzuciła mu, że w ten sposób odwraca uwagę od marszu KOD.

Tematem rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z internautami miała być „Silna Polska w Europie”. Była to odpowiedź na zarzuty o to, że rząd PiS dąży do tego, aby wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Pytania internautów dotyczyły wielu spraw.

Prezes PiS odniósł się do kwestii uchodźców z Bliskiego Wschodu. Zapowiedział, że po ostatnich wydarzeniach związanych z aktami terroru Polska nie będzie przyjmować uchodźców, bo nie ma mechanizmu, który by zapewnił bezpieczeństwo. Według Kaczyńskiego takie stanowisko reprezentuje premier Beata Szydło i cały rząd PiS.

W temacie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego prezes PiS zajął twarde stanowisko. Powiedział, że nie widzi potrzeby spotkania się z prof. Andrzejem Rzeplińskim, prezesem TK. Zdaniem Kaczyńskiego prezes Rzepliński powinien unikać kontaktów z politykami.

Kaczyński bez emocji skomentował marsze opozycji, które jego zdaniem są niegroźne. Zakpił również z Ryszarda Petru, który kilka dni temu zapewnił, że obecna konstytucja obowiązuje od 225 lat.

Spotkanie było także transmitowane na stronie internetowej partii.

Autor: Damian Witek

Damian Witekdamian.witek@polskapress.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.