Alicja Kalinowska

Prezes chce postawić na młodych

Edward Kruk będzie szefem OSP przez kolejnych pięć lat. Fot. Alicja Kalinowska Edward Kruk będzie szefem OSP przez kolejnych pięć lat.
Alicja Kalinowska

- Będziemy stawiać na współpracę z młodzieżą - mówi Edward Kruk, prezes OSP w Nowej Wsi Królewskiej, wybrany na kolejną kadencję.

Edward Kruk prezesem jednostki w Nowej Wsi Królewskiej jest od 1984 roku. Na ostatnim zebraniu sprawozdawczo - wyborczym druhowie powierzyli mu tę funkcję na pięć następnych lat. - Zależy mi na tym, aby rozwijać współpracę z młodzieżą. To jest priorytet na najbliższe lata - mówi prezes w Nowej Wsi Królewskiej. W ubiegłym roku w jednostce udało się odtworzyć działalność młodzieżowych drużyn, które trenują w ramach CTiF-u. Obecnie zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mają możliwość zdobywania nowych umiejętności w drużynach młodzieżowych.

A sprzęt? - Mamy dobre wyposażenie. Dwa lata temu otrzymaliśmy nowy średni samochód gaśniczo-ratowniczy. Mamy również sprzęt potrzebny do ratowania ludzi. W tym roku z krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego będziemy starali się o pieniądze na sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo naszym strażakom. Ono jest najważniejsze - mówi Edward Kruk.

Podczas zebrania, wiceprezesem i naczelnikiem jednostki wybrano Arkadiusza Kruka. Funkcję drugiego wiceprezesa powierzono Janowi Ziółkowskiemu, sekretarza - Jarosławowi Tylmanowskiemu a skarbnika - Michałowi Welzowi. Do zarządu wybrani zostali również Roman Sądowski i Paweł Górski. Kronikarzem jednostki jest nadal Agnieszka Rygielska. Natomiast do komisji rewizyjnej wybrano: Tadeusza Ciszewskiego, Michała Ziółkowskiego i Kamila Szumachowskiego.

W 2015 r. ochotnicy z Nowej Wsi Królewskiej wyjechali ponad 50 razy.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.