Prezenty na komunię. Najpopularniejsza elektronika!

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala -Azarko Pol
Małgorzata Wąsacz

Prezenty na komunię. Najpopularniejsza elektronika!

Małgorzata Wąsacz

Gogle wirtualnej rzeczywistości, elektroniczna deskorolka, smartwatch - to tegoroczne nowości.

Maciej z Bydgoszczy 21 maja przystąpi do komunii. Pierwszy prezent już dostał. - Jego matka chrzestna, a moja siostra, mieszka za granicą. Kupiła Maciejowi rower, by już wiosną mógł z niego skorzystać. Syn się bardzo ucieszył. Moi rodzice chcą mu na komunię kupić na raty dobry komputer. Pozostali goście najprawdopodobniej sprezentują synowi pieniądze. Z żoną już ustaliliśmy, że większą kwotę dołożymy do letniego obozu, na który pojedzie Maciej. Natomiast 300-400 zł dostanie zaraz po komunii, by mógł sobie kupić wymarzone prezenty. Już upatrzył sobie grę komputerową i zestaw lego. Na szczęście, w jego klasie dzieci nie licytują się na prezenty komunijne. Przyjaciel tylko powiedział mu, że na pewno dostanie konsolę PS4 i pieniądze. Maciej ostatnio mnie jednak zapytał: - Wiesz tato, co jest najważniejszym prezentem komunijnym? Nie wiedziałem, co odpowiedzieć. Po chwili syn dodał, że sama komunia i fakt, że będzie mógł przyjąć Pana Jezusa do swojego serca - opowiada pan Andrzej, tata Macieja.

W sklepach ruch już od połowy kwietnia

Pierwsze komunie w regionie już za kilka dni, więc szał zakupów prezentów już trwa.

Podobnie jak w poprzednich latach, najpopularniejsza jest elektronika - przede wszystkim smartfony, laptopy i tablety. - Podarunek, który może służyć zabawie, ale też pomóc w nauce i rozwijać pasję dziecka, zawsze będzie dobrym pomysłem. Dotyczy to szczególnie sprzętu elektronicznego, z którym dzieci szybko i łatwo się oswajają - mówi Ireneusz Zygmunt, dyrektor Działu Zakupu w sieci MediaMarkt.

Także w sieci Media Expert w okresie komunii od lat świetnie sprzedają się tablety, laptopy i smartfony. - Już od połowy kwietnia obserwujemy wzmożony popyt na nie. Rośnie również zainteresowanie konsolami do gier oraz urządzeniami, które uatrakcyjniają wirtualną rozrywkę, takimi jak pady, kierownice czy joysticki i wolanty. Świetnie się sprzedają urządzenia marki Apple, co się zresztą wpisuje w ogólny, optymistyczny dla tej marki trend na polskim rynku - zaznacza Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert.

O tym, że smartfony, tablety, konsole czy komputery to już stała lista prezentów komunijnych, wspomina także Maria Piechocka z biura prasowego Orange w Warszawie. - O ile jesteśmy przyzwyczajeni do zakupu smartfona czy tabletu razem z ofertami operatorów, to zakup konsoli czy laptopa jest czymś nowym. W naszych salonach do planu abonamentowego za niewielką opłatą wstępną i comiesięczną opłatą, po bardzo atrakcyjnych cenach, można dokupić konsolę Xbox czy komputery dla graczy - mówi Maria Piechocka.

Najpopularniejsze prezenty komunijne w tym roku:

Elektronika cieszy się też powodzeniem w Tesco. - Klienci chętnie sięgają po laptopy, telefony komórkowe i drobną elektronikę. Duże wzięcie ma także sprzęt sportowy, zwłaszcza rowery. Na klientów wybierających sportowe prezenty czeka miła niespodzianka. Każdy rower kupiony w Tesco jest dodatkowo wyposażony w darmowe ubezpieczenie od kradzieży - mówi Jakub Jaremko z biura prasowego Tesco Polska.

Tradycyjnie wśród prezentów komunijnych pojawiają się nowości. W tym roku to gogle wirtualnej rzeczywistości Play-station VR, które wprowadzają granie na nowy poziom. Są też elektroniczne deskorolki i okulary do smartfonów umożliwiające oglądanie filmów z widokiem 360 stopni.

Biblia na liście prezentów

Wśród prezentów komunijnych wymieniane są również Biblia oraz medalik z łańcuszkiem. - Dużą popularnością cieszą się także włoskie posrebrzane obrazki przedstawiające chłopców i dziewczynki trzymające hostię. Wiele osób kupuje też figurki dziecka przyjmującego komunię oraz okolicznościowy album na zdjęcia z uroczystości - mówi Karina Chmielewska, właścicielka sklepu z dewocjonaliami Anioł w Bydgoszczy.

Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.