Małgorzata Stempinska

Prezent od szefa na święta. Niektórzy dostaną 800 zł!

Szefowie z regionu coraz rzadziej na święta dają pracownikom bony. Wolą przelać na ich konto gotówkę. W wielu firmach nadal są paczki dla dzieci. Fot. Freeimages.com Szefowie z regionu coraz rzadziej na święta dają pracownikom bony. Wolą przelać na ich konto gotówkę. W wielu firmach nadal są paczki dla dzieci.
Małgorzata Stempinska

Wielu pracowników z regionu świąteczną premię już ma na koncie. Inni z niecierpliwością wypatrują gotówki, bonów albo karty podarunkowej. Z reguły pracodawcy dają pod choinkę po 200-400 zł.

Wysokość wsparcia zależy od dochodu na osobę w rodzinie. Często dostają je również emeryci i renciści. Są też szefowie bardziej hojni. Np. niemal cała załoga Tesco (dokładnie 96 proc. pracowników) w tym roku dostała na święta 700 lub 800 zł w postaci kart podarunkowych. Dodatkowo niektórzy pracodawcy obdarowują dzieci pracowników paczkami z łakociami. W wielu firmach tradycją są też kolacje albo spotkania świąteczne.

8 na 10 pracodawców z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku szykuje dla swoich pracowników niespodzianki. Więcej o premiach świątecznych w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.