Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Prezent od Stali Grudziądz na święta?

Siatkarze Stali  muszą wygrać w swojej hali najbliższy mecz z Kołobrzegiem. - W  1. rundzie, w spotkaniu z nami ekipa kołobrzeska nie grała nic - mówi Fot. Maryla Rzeszut Siatkarze Stali muszą wygrać w swojej hali najbliższy mecz z Kołobrzegiem. - W 1. rundzie, w spotkaniu z nami ekipa kołobrzeska nie grała nic - mówi Piotr Gabrych, trener Stali. - Ale wzmocniła się i gra lepiej.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Ostatnie mecze przed świętami chcą wygrać seniorzy i seniorki. Drużyna II-ligowa, prowadzona przez Piotra Gabrycha, ma szanse na wicelidera tabeli.

- Wytypowanie wyników kolejki to jak wygrać los na loterii - mówi Piotr Gabrych, grający trener Stali Grudziądz. - W II lidze jest ciasno, drużyny są zbliżone dorobkiem punktów. Jeden mecz wygrany lub przegrany może przesunąć o trzy pozycje w górę lub w dół tabeli . My akurat mamy dobrą passę. Wyszarpaliśmy zwycięstwo w Gdańsku i jesteśmy w czubie tabeli. Nie na 2. ale na 3. miejscu, o czym zdecydował stosunek punktów w setach. Na dziś jest dobrze, ale trzeba być czujnym i uważnym w każdej sekundzie każdego meczu.

Siatkarze Stali w najbliższą sobotę stoczą bój z UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Fakt, że w poprzedniej rundzie rywale zagrali słabo, nie uśpi drużyny Stali.

- Nie oceniałbym źle możliwości Kołobrzegu, bo później, gdy wzmocnił się kadrowo, wygrywał z ekipami, z którymi my polegliśmy - zauważa Piotr Gabrych. - Ale Stal też pracuje nad swoim składem. Od prawie trzech tygodni jest z nami wysoki siatkarz, mierzący około 209 cm, leworęczny. To młody zawodnik, który swoją niestandardową grą sprawia przeciwnikom sporo kłopotów. Miał być atakującym, ale na razie wzmocnił blok. Musimy

uderzyć dobrą, mocną zagrywką, pilnować ataku i bloku. Zawsze staramy się najlepiej, jak umiemy. Chcielibyśmy wygrać ten ważny mecz, żeby umocnić się w tabeli i mieć dobre nastroje podczas świąt.

- Już jesteśmy w dobrych nastrojach, bo nasze drużyny przekraczają cele minimum, jakie im postawiliśmy - chwali zawodników Zenon Różycki, prezes KS Stal. - Wszyscy się starają. Ostatnia kolejka przed świętami nie powinna jakoś radykalnie zepsuć ich pozycji

W najbliższy weekend w Mniszek Arenie będzie wiele się działo. W sobotę o godz. 13.00 rozpoczną mecz siatkarki Stali - liderki III ligi seniorek (z Tucholanką Europrojekt). Siatkarze Stali rozpoczną walkę z Kołobrzegiem w sobotę o godz. 17. W niedzielę o godz. 10 grać będą kadetki a o godz. 16 koszykarze Stali. Od soboty w Mniszek Arenie promowany będzie kalendarz z siatkarkami Stali na 2016 rok. Można go będzie kupić lub wygrać w konkursie dla kibiców.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.