Prezent na Dzień Dziecka? Lalki i Lego wciąż na topie [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Małgorzata Stempinska

Prezent na Dzień Dziecka? Lalki i Lego wciąż na topie [infografika]

Małgorzata Stempinska

Sprzęt sportowy, lalki z filmów i bajek, gry, smartfony, a także gadżety związane z Euro - to w tym roku najpopularniejsze prezenty na 1 czerwca.

- Mój ośmioletni syn ma bzika na punkcie piłki nożnej. Odlicza dni, które zostały do Euro. Kupiliśmy mu album z naklejkami przedstawiającymi poszczególnych zawodników. Podobno w klasie jest szał na takie naklejki! Śmiejemy się z mężem, że dzięki Euro po raz pierwszy nie mamy kłopotu z wyborem prezentu na Dzień Dziecka dla naszego Mikołaja. Zażyczył sobie koszulki i spodenki piłkarskie ze specjalnej serii poświęconej Euro - mówi pani Marzena z Bydgoszczy.

Im rodzic starszy, tym więcej chce wydać

To już ostatni dzwonek, by rozejrzeć się za prezentem dla naszej pociechy.

Z badania firmy SW Research przeprowadzonego na zlecenie Tesco Polska wynika, że 81 proc. rodziców na prezent na Dzień Dziecka zamierza wydać co najmniej 50 zł.

Co ciekawe, chęć kupowania droższych prezentów dla swoich pociech rośnie wraz z wiekiem Polaków. Niemal co piąty rodzic po 45 roku życia skłonny jest wydać na prezent na 1 czerwca ponad 200 zł, podczas gdy wśród rodziców do 24 roku życia odsetek ten wynosi 3,3 proc. - Tegorocznymi hitami mogą być: lalki z serii Disney Princess lub z filmu „Kraina Lodu”, zdalnie sterowane samochody Hummer H3, Ram i Land Rover, dziecięce rowerki oraz domek z ogródkiem do zabawy - wymienia Jakub Jaremko z Biura Prasowego Tesco Polska.Rodzice wybierają gry i zabawki edukacyjne

Marek Łebek, PR & marketing manager sieci sklepów Smyk, przekonuje, że każdego roku sieć tych sklepów starannie przygotowuje się do świętowania Dnia Dziecka. Dlatego też już na kilka tygodni przed tym świętem uzupełnia asortyment o najpopularniejsze zabawki.

Tradycyjnie rodzice głównie wybierają dla swoich pociech gry i zabawki edukacyjne, których głównym celem jest wspieranie rozwoju ruchowego i intelektualnego dziecka. - Natomiast nasi mali klienci preferują produkty z motywami z ulubionych bajek, takich jak „Psi patrol” czy „Świnka Peppa”. Wśród starszych dzieci ogromnym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie wszelkie gadżety związane z gwiezdną sagą „Star Wars” oraz klocki Lego. W tym roku prym wiedzie seria Lego Angry Birds Movie - wymienia Marek Łebek.

Jeśli nie mamy pomysłu na upominek dla naszych najmłodszych pociech, to idealne będą miękkie przytulanki oraz interaktywne zabawki. - Ponadto z okazji nadchodzącego Euro 2016 mamy wiele produktów dla małych fanów piłki nożnej. W naszych sklepach dostępne są piłki, plecaki i inne akcesoria kibica - podsumowuje Marek Łebek.

Prezent na Dzień Dziecka? Lalki i Lego wciąż na topie [infografika]
infografika mow Najpopularniejsze prezenty na Dzień Dziecka

Hitem może być elektryczna deskorolka

Wielu rodziców, zwłaszcza starszych dzieci, prezentów na 1 czerwca szuka w sklepach z branży RTV i AGD. - Dzień Dziecka to dla nas tradycyjnie czas atrakcyjnych promocji. W ostatnich dniach świetnie sprzedają się smartfony, smartwatche, tablety i bezprzewodowe przenośne głośniki, dzięki którym dzieci będą mogły słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu podczas wakacyjnych podróży. Nie słabnie również zainteresowanie grami komputerowymi i konsolami. Hitem sprzedaży może się stać jednak… elektryczna deskorolka oraz cała kolekcja rowerów Indiana przeznaczona dla dzieci i młodzieży - mówi Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.