Maciej Czerniak

Prawnik kandyduje do SN. Bydgoska rada adwokacka go odwołała

Grzegorz Hawryłkiewicz złożył swoją kandydaturę do Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym Fot. Marek Szawdyn Grzegorz Hawryłkiewicz złożył swoją kandydaturę do Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym
Maciej Czerniak

Grzegorz Hawryłkiewicz nie jest już kierownikiem szkoleń, ani wykładowcą w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. Został odwołany, kiedy ORA dowiedziała się, że złożył kandydaturę do Sądu Najwyższego.

Bydgoski adwokat Grzegorz Hawryłkiewicz kandyduje do izby dyscyplinarnej SN. W Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy pełnił dwa stanowiska: kierownika szkolenia aplikantów i wykładowcy prawa karnego prcesowego.

- Odwołanie mnie z tych stanowisk - w mojej ocenie - miało związek tylko i wyłącznie z faktem, że złożyłem kandydaturę do Sądu Najwyższego - mówi Hawryłkiewicz.

Jak do sytuacji odnosi się Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.