Aleksandra Pasis

Prawnik doradzi i nic za to nie skasuje

Dawid Szyszka, radca prawny we wtorek pierwszy raz dyżurował w grudziądzkim starostwie. Fot. Piotr Bilski Dawid Szyszka, radca prawny we wtorek pierwszy raz dyżurował w grudziądzkim starostwie.
Aleksandra Pasis

Mieszkańcy Grudziądza, którzy borykają się ze sprawami związanymi z różnymi zawiłościami prawnymi, a nie mają pieniędzy na opłacenie fachowców, mogą z ich rad skorzystać za darmo.

Obowiązek stworzenia bezpłatnych punktów porad na samorządy nałożyła ustawa zakładająca stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Mieszkańcy ze wszystkich gmin powiatu grudziądzkiego już mogą korzystać z takiej formy wsparcia. Zarówno w starostwie powiatowym przy ul. Małomłyńskiej 1 jak i w mobilnych punktach na terenie gmin.

- U nas porad udzielają adwokat Maciej Przybył oraz radca prawny Dawid Szyszka - informuje Agnieszka Zawadka ze Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Natomiast w terenie będą mieszkańcom doradzali fachowcy z Zaborskiego Towarzystwa Naukowego w Brusach, które wygrało konkurs na prowadzenie tej działalności.

W budynku Starostwa z rad prawników można korzystać w: poniedziałki i czwartki w g. 8 - 12, we wtorki i środy w g. 12 - 19, w piątki w g, 8-16.

Mobilne punkty darmowych porad prawnych będą działały w gminach:

Mieszkańcy Grudziądza - jak poinformowała Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa ratusza - na wyznaczenie terminów i miejsc udzielania darmowych porad prawnych muszą poczekać. - Jesteśmy w trakcie organizowania tego przedsięwzięcia - wyjaśniła we wtorek rzeczniczka prasowa.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.